Dreszczowiec dla Jeziora, Polpharma pokonana

Starogard Gdański zdobyty. Przyjezdni z Tarnobrzegu po emocjonującym spotkaniu pokonali Kociewskie Diabły, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Patryk Pankowiak

Ci, którzy przypuszczali, że mecz dwóch zespołów z dołu tabeli, w rywalizacji o tak zwaną "pietruszkę", nie może przynieść wielu emocji, grubo się mylili. Polpharma i Stabill o końcowy sukces biły się aż przez 45 minut. Obronną ręką wyszli ostatecznie podopieczni Dariusza Szczubiała, którzy odnieśli tym samym piąte zwycięstwo w sezonie 2013/2014, a drugie na obcym terenie.

Przyjezdni z Tarnobrzegu przez cały pojedynek byli o krok przed rywalami, ale nie potrafili tego wykorzystać w kluczowych momentach. Jezioro jeszcze 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu prowadziło 67:62, by następnie stracić pięć punktów z rzędu w końcówce czwartej kwarty i tym samym doprowadzić do dogrywki. Dwoma celnymi rzutami osobistymi dokonał tego najlepszy gracz po stronie Polpharmy - Kevin Johnson.

29-latek zapisał na swoim koncie 16 "oczek" oraz 16 zbiórek, ale jego drużyna musiała ostatecznie uznać wyższość rywali. Jezioro rozgromiło miejscowych ze Starogardu Gdańskiego w dogrywce 14:4, a w końcowym rozrachunku 81:71.

17 punktów dla przegranych uzbierał jeszcze Michael Hicks, ale jego 3 celne na 12 oddanych prób zza łuku wołają o pomstę do nieba. Co ciekawe, Polpharma popełniła ponadto aż 30 strat (!) i oddała aż o 15 mniej rzutów z gry niż drużyna przeciwna. Dla Kociewskich Diabłów to już siedemnasta porażka w sezonie. Gospodarzy nie usprawiedliwia nawet to, że musieli radzić sobie bez swojego kapitana - Grzegorza Kukiełki.

Jezioro do efektownego triumfu poprowadził Andrew Fitzgerald, autor 26 punktów i 13 zbiórek. Po 14 "oczek" dorzucili jeszcze Kevin Goffney i Chaisson Allen. Ten drugi umieścił w koszu jednak zaledwie jedną trójkę na siedem oddanych, a do tego popełnił siedem strat przy trzech przechwytach. Za sporą ciekawostkę można również uznać fakt, że dziesiąta drużyna TBL w czwartkowym meczu zanotowała zaledwie 6 drużynowych asyst.

Polpharma Starogard Gdański - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 71:81 (14:17, 21:26, 18:11, 14:13, d1. 4:14)

Polpharma: Hicks 17, Johnson 16, Strzelecki 11, Varanauskas 9, Sarzało 6, Wall 6, Eldridge 4, Jeftic 2, Kosiński 0.

Jezioro: Fitzgerald 26, Goffney 14, Allen 14, Hamilton 12, Patoka 7, Pandura 2, Łukasiak 2, Doaks 2, Krajniewski 2,