MP U-20: Złoto dla Rosy! Trefl z brązowym medalem

Bardzo pewnym zwycięstwem gospodarzy zakończył się finałowy pojedynek mistrzostw Polski juniorów starszych, które od środy były rozgrywane w Radomiu. Brązowy medal przypadł w udziale Treflowi Sopot.

Piotr Dobrowolski

Nim doszło do pojedynku o złoto, w starciu o brązowy medal spotkali się przegrani sobotnich półfinałów. Od początku swój rytm gry narzucili sopocianie, którzy pozwolili zdobyć rywalom zaledwie 5 punktów w premierowej kwarcie! Później nie zwolnili tempa, ale stopniowo powiększali przewagę, która przed ostatnią częścią wynosiła aż 46 "oczek". W końcowych dziesięciu minutach Trefl nieco spuścił z tonu i dzięki temu poznaniacy "podgonili" wynik. Ekipę z Trójmiasta do zwycięstwa poprowadził tercet Cyprian Zięba - Adam Brenk - Grzegorz Kulka, zdobywając w sumie 55 punktów.

Wszyscy ostrzyli sobie zęby na finałowe starcie, w którym doszło do powtórki z piątku - spotkały się w nim bowiem drużyny rywalizujące ze sobą w grupie, czyli gospodarze turnieju i Zastal. Spotkanie nie przyniosło jednak emocji, gdyż na boisku istniał właściwie tylko jeden zespół - Rosa. Radomianie zagrali perfekcyjnie, a w ich szeregach punktowali wszyscy zawodnicy. Double-double zaliczył Damian Jeszke, zaś końcowy rezultat - 82:35 - mówi sam za siebie, któremu klubowi należał się medal z najcenniejszego kruszcu.