Polscy koszykarze za granicą

Michał Ignerski zaczyna prezentować się coraz lepiej w rozgrywkach ligi hiszpańskiej. Niestety jego drużyna Cajasol Sewilla wciąż okupuje dolne rejony tabeli. Nasz jedynak w lidze ACB uzbierał 21 punktów i 11 zbiórek, lecz nie uchronił swojej ekipy od porażki z Iurbentia Bilbao Basket. Dobre występy zaliczyli także nasi rodacy na rosyjskich parkietach. Zarówno Maciej Lampe jak i Szymon Szewczyk zaprezentowali się z przyzwoitej strony, lecz ich zespoły poniosły porażki w Pucharze Rosji.

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - 13 punktów i 7 zbiórek w przegranym meczu IV rundy Pucharu Rosji z Triumph Lyubertsy Moskwa.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - 8 punktów i 8 zbiórek w przegranym meczu IV rundy Pucharu Rosji z Dynamem Moskwa.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - 40 minut, 21 punktów i 11 zbiórek w przegranym spotkaniu z Iurbentia Bilbao Basket. W 6 meczach tego sezonu Ignerski notuje średnio 13 punktów i 5,6 zbiórki. Drużyna Polaka zajmuje 16. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 29 minut, 16 punktów, 3 zbiórki, 3 przechwyty i 2 asysty w wygranym meczu z Basquet Majorka. W 8 spotkaniach tego sezonu Chyliński zdobywa średnio 11,3 punktu i 2,1 zbiórki. Drużyna Polaka zajmuje 4. miejsce.

WŁOCHY

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - 27 minut, 13 punktów, 5 zbiórek, asysta, blok i przechwyt w przegranym meczu z Trenkwalder Reggio Emilia. W 6 spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 8,3 punktu i 6,2 zbiórki. Drużyna Polaka zajmuje 15. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - 17 minut, 4 punkty, 5 zbiórek i asysta w wygranym meczu z BC Kolin. Drużyna Tomaszka z kompletem 9. zwycięstw prowadzi w rozgrywkach.

Kordian Korytek (NH Ostrava) - 15 minut, 8 punktów i 6 zbiórek w przegranym meczu z Karma Basket Podebrady. Zespół Polaka zamyka ligową tabelę.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mykolaiv) - 29 minut, 8 punktów, 3zbiórki, blok i asystę w wygranym meczu z Poltava Basket. Dla zespołu Hlebowickiego była to druga wygrana w sezonie. Obecnie Mykolaiv plasuje się na 5. miejscu.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - 36 minut, 18 punktów, 10 zbiórek i 4 asysty w przegranym meczu z Dombovar KC. W dotychczasowych spotkaniach Białek zdobywa przeciętnie 15,2 punktu, 9,2 zbiórki i 2 asysty. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 2-2 i zajmuje 6. miejsce