Sparingowo: Spójnia zrewanżowała się rywalom

Pożyteczny dwumecz z wicemistrzem Białorusi rozegrali koszykarze Spójni Stargard Szczeciński. W sobotę po dobrym spotkaniu wygrali gospodarze.

Patryk Neumann
Sobotni sparing Spójni z wicemistrzem Białorusi rozpoczął się podobnie, jak piątkowy pojedynek. Goście, choć nie byli już tak skuteczni prowadzili 5:0. W kolejnych minutach Spójnia odrobiła straty, lecz w pierwszej kwarcie nie pokazała jeszcze pełni potencjału. Głównym atutem stargardzian była defensywa.

Świetnie drugą kwartę rozpoczął Dawid Mieczkowski, który w kilkadziesiąt sekund zdobył pięć punktów. Przyszłość byłego rozgrywającego Znicza Basket Pruszków rozstrzygnie się w najbliższym czasie, lecz jest on coraz bliżej pozostania w Spójni. Tymczasem w drugiej kwarcie obie drużyny się rozrzucały i mecz stał się żywszy. Dwa trafienia z za łuku zanotował Marcin Stokłosa, który chwilę później został jednak ukarany przewinieniem technicznym. W myśl nowych przepisów FIBA rywalom przysługiwał tylko jeden rzut wolny oraz posiadanie piłki.

Na przerwę z niewielkim prowadzeniem schodziła Spójnia i ta tendencja utrzymała się już do końca, choć koszykarze z Grodna ani na moment nie odpuścili i byli wymagającym przeciwnikiem. Takich jednak spotkań przed rozpoczęciem I ligi potrzeba. Świetne zawody, szczególnie w drugiej połowie rozegrał Łukasz Bodych, który potwierdził wysoką dyspozycję w meczach kontrolnych. Kolejne spotkanie na wysokim, równym poziomie może też odnotować Rafał Bigus. Warty jednak podkreślenia jest fakt, że trener Aleksander Krutikow dysponuje drużyną, która prezentuje wyrównany poziom, a konsekwentna i mądra rotacja składem sprawia, że nie ma poważniejszych przestojów w grze.

Spójnia następne mecze rozegra w kolejny weekend. Na memoriale Romana Wysockiego w Szczecinie zmierzy się z King Wilkami Morskimi, Polpharmą Starogard Gdański i AZS-em Koszalin. Zespół z Białorusi zagra jeszcze w niedzielę z Astorią Bydgoszcz.

Spójnia Stargard Szczeciński - Grodno '93 83:74 (12:15, 33:29, 17:14, 21:16)

Spójnia: Łukasz Bodych 15, Bigus 14, Stokłosa 14, Kasprzak 10, Żytko 9, Mieczkowski 8, Soczewski 6, Pluta 5, Wróblewski 2, Paweł Bodych 0, Litwin 0.

Grodno '93: Karasevich 22, Mishukov 12, Mostov 11, Kuzmin 8, Makarov 7, Malkov 5, Ageenko 4, Novojchik 3, Korz 2.