XII Memoriał im W. Michniewicza II dzień: Zwycięstwa Czarnych i Anwilu

Energa Czarni Słupsk już w pierwszej kwarcie zapewniła sobie sparingowe zwycięstwo z Polskim Cukrem Toruń. W innym spotkaniu Memoriału Wojtka Michniewicza Anwil Włocławek pokonał Trefl Sopot.

Łukasz Łukaszewski

Pierwsze sobotnie spotkanie XII Memoriału im. Wojtka Michniewicza było stosunkowo wyrównane. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować dwupunktowej przewagi. Początkowo na prowadzeniu znajdowali się koszykarze Trefla Sopot. Grający bardzo indywidualnie koszykarze z Trójmiasta na przełomie pierwszej i drugiej kwarty rzucili 8 oczek z rzędu i prowadzili 24:16.

Zawodnicy z Sopotu popełniali wiele błędów. Mający odpowiadać za kreowanie gry Willie Kemp zanotował aż 6 strat. Liderem drużyny był Paweł Leończyk, który rzucił 16 punktów. Godny odnotowania jest również atletyzm DeShawna Paintera. Podkoszowy Trefla był widoczny w walce pod obydwiema tablicami.

Dopiero w czwartej kwarcie wyraźniej zaakcentowała się przewaga Anwilu Włocławek. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego nie dali sobie już w samej końcówce odebrać zwycięstwa. Liderem drużyny był Deonta Vaughn, który rzucił aż 24 punkty. Tylko trzy oczka mniej zapisał na swoim koncie Chase Simon.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 68:77 (20:16, 13:17, 25:24, 10:20)

Trefl: P. Leończyk 16, M. Michalak 15, E. Bendzius 10, W. Kemp 10, D. Painter 9, M. Stefański 6, G. Kulka 2, P. Dzierżak 0.

Anwil: D. Vaughn 25, C. Simon 21, S. Hajrić 10, K. Wysocki 7, B. Brown 6, M. Witliński 5, A. Eitutavicius 3, M. Raczyński 2, K. Krajniewski 0.

Emocje w drugim meczu skończyły się już po pierwszych kilku minutach gry. Polski Cukier Toruń zaczął ten pojedynek bardzo pasywnie w ataku oraz obronie i nie mógł dobrze wejść w mecz. Natomiast gracze Energi Czarnych Słupsk zaczęli z wysokiego C i regularnie dziurawili kosz gospodarzy. Podopieczni Dejana Mijatovicia wygrali pierwszą odsłonę różnicą dwudziestu sześciu oczek.

Przez następne trzy kwarty koszykarze ze Słupska spokojnie kontrolowali przebieg gry. Natomiast koszykarze z Torunia próbowali jeszcze nawiązać walkę, w pewnym momencie trzeciej kwarty Twarde Pierniki miały mniej niż piętnaście punktów straty. Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniało 87:68 dla Energi Czarnych Słupsk.

Najlepszym strzelcem drużyny z Torunia kolejny raz był LaMarshall Corbett. Nieźle zaprezentował się Sean Denison, który jest podstawą opcją Twardych Pierników pod koszem. Kanadyjski środkowy zaliczył także trzy efektowne bloki. Na pochwałę zasługuje kilku zawodników ze Słupska. Aż pięciu z nich zakończyło sobotni mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Biorąc pod uwagę fakt, że do startu TBL zostały jeszcze trzy tygodnie drużyna Energi Czarnych Słupsk zaprezentowała się z dobrej strony.

Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk 68:87 (11:37, 16:11, 20:21, 21:18)

Polski Cukier: L. Corbett 19, Z. Comagić 12, S. Denison 12, M. Jarmakowicz 6, A. Perka 6, J. Diggs 5, J. Zyskowski 5, M. Nowakowski 3, M. Jankowski 0, A. Lisewski 0.

Energa Czarni: B. Trajkovski 17, Ł. Seweryn 16, C. Eziukwu 16, K. Shiloh 11, J. Mokros 10, W. Franklin 7, D. Cywiński 4, T. Śnieg 4, W. Jakubiak 0, P. Przyborowski 0.