NCAA: Bardzo dobry mecz Filipa Nowickiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Niedziela nie była odpoczynkiem dla Polaków w uniwersyteckiej lidze koszykówki NCAA. Blisko double-double był nasz pierwszoroczniak.

Niestety nie udał się trzeci występ w NCAA Janowi Grzelińskiemu. Polak w ciągu 13 minut gry rzucił 2 punkty (1/3 za 2) oraz zanotował 2 asysty i 1 zbiórkę, a jego Canisius College (2-1) przegrało po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach. Lepsi okazali się zawodnicy St. Bonaventure Bonnies 59:53, choć do przerwy wynik brzmiał 28:30. [ad=rectangle]

O wiele lepiej zaprezentował się Filip Nowicki. Jego Sacred Heart Pioneers (1-2) zostało rozgromione przez Ohio State Buckeyes 48:106, ale nasz center zdobył w tym pojedynku 10 punktów (5/9 za 2, 0/1 za 1). Ponadto w ciągu 22 minut spędzonych na parkiecie zebrał 9 piłek z tablic (5 w ataku) i raz zablokował rzut rywala. Był to najlepszy występ gracza, który w Polsce grał w takich klubach jak: WKK Obiekty Wrocław, Polonia 2011 Warszawa czy AZS II Politechnika.

We wtorek kolejne spotkania rozegra Tomasz Gielo i jego Liberty Flames. Natomiast w środę na parkiet wybiegnie pozostała trójka naszych rodaków.