Znamy skład Reprezentacji Polski na Mecz Gwiazd

Sztab szkoleniowy Reprezentacji Polski podał skład kadry na Mecz Gwiazd Tauron Basket Ligi Kobiet, w którym zmierzy się ona z najlepszymi zagranicznymi zawodniczkami ekstraklasy.

Jacek Konsek
Jacek Konsek

Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2015 r. o godz. 19.00 w hali Globus w Lublinie.

Skład Reprezentacji Polski:

Ewelina Gala (Basket Gdynia, wychowanka MUKS Widzew Łódź) – silna skrzydłowa, średnio 5,6 punktu i 2,5 zbiórki na mecz; obecny sezon rozpoczynała w Artego Bydgoszcz, ale przeniosła się do Gdyni; w przeszłości grała też w Pabianicach, Toruniu i Lesznie.

Marta Jujka (MKK Siedlce, wychowanka UKS Wichoś Jelenia Góra ) - środkowa, średnio 9 punktów i 5,2 zbiórki na mecz, mistrzyni Polski 2013/2014, w Ekstraklasie debiutowała w SMS PZKosz w Łomiankach, a następnie grała m.in. w zespołach z Gdyni, Torunia, Pruszkowa i Krakowa; sezon zaczynała w Bułgarii, ale wróciła do TBLK.

Martyna Koc (Artego Bydgoszcz, wychowanka Huraganu Wołomin) - silna skrzydłowa, średnio 7,2 punktu i 3,5 zbiórki na mecz; grała w zespołach z Wołomina, Brzegu, Leszna, Rybnika, Pruszkowa, Bydgoszczy, Torunia; brązowa medalista 2013/2014 z Artego.

Katarzyna Krężel (Artego Bydgoszcz, wychowanka KS Korona Kraków) - rzucająca, średnio 6,1 punktu i 2,5 zbiórki na mecz; mistrzyni Polski 2013/2014 z Wisłą Can-Pack Kraków; karierę ekstraklasową zaczynała w SMS PZKosz Warszawa, potem studiowała w USA (El Paso), grała też w zespołach z Rybnika i Leszna.

Julie McBride (Artego Bydgoszcz) – rozgrywająca, średnio 16,5 punktu i 6 asyst na mecz; w tym sezonie powróciła do Bydgoszczy po grze w Turcji; ma za sobą także występy w Chorwacji.

Aldona Morawiec (Pszczółka AZS UMCS Lublin, wychowanka RMKS Rybnik), niska skrzydłowa, średnio 8,8 punktu i 5,1 zbiórki na mecz; absolwentka SMS PZkosz; w Ekstraklasie debiutowała w zespole Rybnika.

Dominika Owczarzak (CCC Polkowice, wychowanka MUKS Poznań), rozgrywająca, średnio 7,5 punktu i 3,4 asysty na mecz; wicemistrzyni Polski 2013/2014; grała też w zespole z Poznania.

Aleksandra Pawlak  (Energa Toruń, wychowanka ŁKS Łódź) – niska skrzydłowa, średnio 11,3 punktu i 5,9 zbiórki na mecz; po czterech sezonach w Widzewie Łódź postanowiła spróbować swoich sił w ekipie z Torunia; w przeszłości grała także w Pabianicach.

Paulina Pawlak (Ślęza Wrocław, wychowanka MKS Jedynka Łódź), rozgrywająca, średnio 8,1 punktu i 4,6 asysty na mecz; mistrzyni Polski z zespołami z Gdyni i Krakowa, karierę w Ekstraklasie zaczynała w SMS PZKosz Warszawa.

Agnieszka Skobel (Wisła Can-Pack Kraków, wychowanka TS Olimpia Poznań), rzucająca, średnio 7,3 punktu i 3,8 zbiórki na mecz; wcześniej grała w zespołach z Gorzowa Wlkp. i Poznania oraz na Węgrzech.

Magdalena Ziętara (Wisła Can-Pack Kraków, wychowanka UKS Lider Pruszków) – rzucająca, średnio 5 punktów i 3,5 zbiórki na mecz; sezon rozpoczynała w ekipie Good Angels Koszyce; w przeszłości grała także w drużynach z Poznania oraz Gdyni.

Justyna Żurowska - Cegielska (Wisła Can-Pack Kraków, wychowanka UKS Broniewski Świdwin), silna skrzydłowa, średnio 8,9 punktu oraz 6,5 zbiórki na mecz; mistrzyni Polski 2013/2014; grała też w klubach z Gorzowa Wielkopolskiego i Gdyni.

Pierwszą piątkę zespołu zagranicznych gwiazd wybiorą kibice w internetowym głosowaniu na stronie basketligakobiet.pl. Swój głos będzie można oddać do 11 lutego do godz. 18.00. Skład tej drużyny uzupełnią zawodniczki wybrane przez Wydział Szkolenia Polskiego Związku Koszykówki.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×