Znamy skład Reprezentacji Polski na Mecz Gwiazd

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Sztab szkoleniowy Reprezentacji Polski podał skład kadry na Mecz Gwiazd Tauron Basket Ligi Kobiet, w którym zmierzy się ona z najlepszymi zagranicznymi zawodniczkami ekstraklasy.

Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2015 r. o godz. 19.00 w hali Globus w Lublinie.

Skład Reprezentacji Polski: Ewelina Gala (Basket Gdynia, wychowanka MUKS Widzew Łódź) – silna skrzydłowa, średnio 5,6 punktu i 2,5 zbiórki na mecz; obecny sezon rozpoczynała w Artego Bydgoszcz, ale przeniosła się do Gdyni; w przeszłości grała też w Pabianicach, Toruniu i Lesznie. Marta Jujka (MKK Siedlce, wychowanka UKS Wichoś Jelenia Góra ) - środkowa, średnio 9 punktów i 5,2 zbiórki na mecz, mistrzyni Polski 2013/2014, w Ekstraklasie debiutowała w SMS PZKosz w Łomiankach, a następnie grała m.in. w zespołach z Gdyni, Torunia, Pruszkowa i Krakowa; sezon zaczynała w Bułgarii, ale wróciła do TBLK.

[ad=rectangle] Martyna Koc (Artego Bydgoszcz, wychowanka Huraganu Wołomin) - silna skrzydłowa, średnio 7,2 punktu i 3,5 zbiórki na mecz; grała w zespołach z Wołomina, Brzegu, Leszna, Rybnika, Pruszkowa, Bydgoszczy, Torunia; brązowa medalista 2013/2014 z Artego. Katarzyna Krężel (Artego Bydgoszcz, wychowanka KS Korona Kraków) - rzucająca, średnio 6,1 punktu i 2,5 zbiórki na mecz; mistrzyni Polski 2013/2014 z Wisłą Can-Pack Kraków; karierę ekstraklasową zaczynała w SMS PZKosz Warszawa, potem studiowała w USA (El Paso), grała też w zespołach z Rybnika i Leszna. Julie McBride (Artego Bydgoszcz) – rozgrywająca, średnio 16,5 punktu i 6 asyst na mecz; w tym sezonie powróciła do Bydgoszczy po grze w Turcji; ma za sobą także występy w Chorwacji. Aldona Morawiec (Pszczółka AZS UMCS Lublin, wychowanka RMKS Rybnik), niska skrzydłowa, średnio 8,8 punktu i 5,1 zbiórki na mecz; absolwentka SMS PZkosz; w Ekstraklasie debiutowała w zespole Rybnika. Dominika Owczarzak (CCC Polkowice, wychowanka MUKS Poznań), rozgrywająca, średnio 7,5 punktu i 3,4 asysty na mecz; wicemistrzyni Polski 2013/2014; grała też w zespole z Poznania. Aleksandra Pawlak  (Energa Toruń, wychowanka ŁKS Łódź) – niska skrzydłowa, średnio 11,3 punktu i 5,9 zbiórki na mecz; po czterech sezonach w Widzewie Łódź postanowiła spróbować swoich sił w ekipie z Torunia; w przeszłości grała także w Pabianicach. Paulina Pawlak (Ślęza Wrocław, wychowanka MKS Jedynka Łódź), rozgrywająca, średnio 8,1 punktu i 4,6 asysty na mecz; mistrzyni Polski z zespołami z Gdyni i Krakowa, karierę w Ekstraklasie zaczynała w SMS PZKosz Warszawa. Agnieszka Skobel (Wisła Can-Pack Kraków, wychowanka TS Olimpia Poznań), rzucająca, średnio 7,3 punktu i 3,8 zbiórki na mecz; wcześniej grała w zespołach z Gorzowa Wlkp. i Poznania oraz na Węgrzech. Magdalena Ziętara (Wisła Can-Pack Kraków, wychowanka UKS Lider Pruszków) – rzucająca, średnio 5 punktów i 3,5 zbiórki na mecz; sezon rozpoczynała w ekipie Good Angels Koszyce; w przeszłości grała także w drużynach z Poznania oraz Gdyni. Justyna Żurowska - Cegielska (Wisła Can-Pack Kraków, wychowanka UKS Broniewski Świdwin), silna skrzydłowa, średnio 8,9 punktu oraz 6,5 zbiórki na mecz; mistrzyni Polski 2013/2014; grała też w klubach z Gorzowa Wielkopolskiego i Gdyni. Pierwszą piątkę zespołu zagranicznych gwiazd wybiorą kibice w internetowym głosowaniu na stronie basketligakobiet.pl. Swój głos będzie można oddać do 11 lutego do godz. 18.00. Skład tej drużyny uzupełnią zawodniczki wybrane przez Wydział Szkolenia Polskiego Związku Koszykówki.

Źródło artykułu: