Darius Maskoliunas nie jest już trenerem Trefla Sopot!

Darius Maskoliunas w poniedziałek po raz ostatni poprowadził trening sopockiego Trefla. Klub podziękował za współpracę litewskiemu szkoleniowcowi.

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Po pięciu porażkach z rzędu działacze Trefla Sopot postanowili rozstać się z dotychczasowym trenerem - Dariusem Maskoliunasem. Władze klubu doszły do wniosku, że zmiana szkoleniowca pomoże w walce o play-offy. Żółto-czarni po 20 rozegranych kolejkach mają już tyle samo punktów, co Anwil Włocławek (wcześniej sopocianie wyprzedzali ekipę z Kujaw o kilka oczek).

Litewski trener w poniedziałek odbył z zespołem ostatni trening, po czym pożegnał się z drużyną. Maskoliunas prowadził zespół Trefla Sopot od sezonu 2013/2014. Przed rokiem doprowadził żółto-czarnych do brązowego medalu Tauron Basket Ligi oraz Superpucharu Polski. Łącznie pod jego wodzą zespół rozegrał 68 meczów, uzyskując bilans 39 zwycięstw i 29 porażek.

Klub w ciągu dwóch dni ogłosi nazwisko szkoleniowca Trefla, który po raz pierwszy poprowadzi zespół już w piątkowym spotkaniu Pucharu Polski z AZS-em Koszalin.


Trefl Sopot ustanowił niechlubny rekord

Czy zwolnienie Dariusa Maskoliunasa jest dobrym ruchem działaczy Trefla Sopot?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×