Komentarze po spotkaniu w Ostrowie

W jednym z sobotnich spotkań 19. kolejki ekstraklasy koszykarzy zespół Atlasa Stali Ostrów uległ Bankowi BPS Basket Kwidzyn 67:75. Co po zakończeniu pojedynku mieli do powiedzenia przedstawiciele obu drużyn na konferencji prasowej?

Andriej Urlep (trener Basketu): Wiedzieliśmy, że ostrowska drużyna bardzo potrzebuje zwycięstwa. Byliśmy przygotowani do walki, wiedzieliśmy, że gospodarze słyną z dobrego ataku. Myślę, że udało nam się ich zatrzymać, bo rzucili najmniej punktów w tym sezonie. Muszę przyznać, że popełniliśmy kilka błędów w drugiej i czwartej kwarcie, dlatego spotkanie było do końca zacięte. Musimy popracować nad tym, aby wyeliminować takie błędy.

Andrzej Kowalczyk (trener Atlasa Stali): Niestety nie wyszło nam kolejne spotkanie. Na początku meczu i po przerwie nie radziliśmy sobie z dobrą obroną drużyny przeciwnej, mieliśmy bardzo niski procent z gry. Co najgorsze, popełnialiśmy straty, co wynikało z dobrej defensywy gości.

Vladimir Tica (koszykarz Basketu): Na początku udało nam się powstrzymać wysokich zawodników Atlasa Stali. Później szło nam nieco gorzej, ale twarda defensywa w dalszej części meczu pozwoliła dowieźć zwycięstwo do samego końca. Teraz jesteśmy przy kolejnych spotkaniach i mam nadzieję, że będziemy grali równie dobrze.

Tomasz Ochońko (koszykarz Atlasa Stali): Spodziewałem się, że po udanej drugiej kwarcie będziemy potrafili drugą połowę zagrać w takim samym stylu. Niestety tak się nie stało. Żeby wygrać mecz, musimy grać przez pełne 40 minut na jednakowym poziomie.