Polscy koszykarze za granicą

Za nami pierwszy tegoroczny weekend na europejskich parkietach. W składach drużyn nie mogło zabraknąć naszych rodaków, którzy tym razem spisywali się przeciętnie. Najlepszy występ zanotował Tomasz Kęsicki, który na zapleczu ligi włoskiej zdobył 12 punktów oraz 5 zbiórek. Przyzwoite mecze rozegrali także Robert Skibniewski i Artur Mielczarek - obaj rywalizują w lidze czeskiej

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - dochodzi do zdrowia po kontuzji kolana i już wkrótce powinien powrócić do gry. Jego zespół wygrał z Uralem Great Perm i z bilansem 8-2 zajmuje 3. miejsce w Superlidze.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - 19 minut, 6 punktów, 3 zbiórki, 3 bloki, asysta i blok w wygranym meczu z Triumph Lyubertsy. W 9. spotkaniach obecnego sezonu Szewczyk zdobywa średnio 10,6 punktu i 5,2 zbiórki a Lokomotiw z bilansem 4-5 okupuje 6. lokatę.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - 19 minut i 6 punktów w przegranym meczu z Estudiantes Madryt. W 15. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 10,9 punktu i 4 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 2-13 zajmuje ostatnie 17. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 23 minuty, 10 punktów, 2 asysty i zbiórka w wygranym meczu z Beirasar Rosalia. W 15. spotkaniach tego sezonu Chyliński zdobywa średnio 9,3 punktu i 1,7 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 8-7 zajmuje 8. miejsce.

WŁOCHY

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - 17 minut, 12 punktów, 5 zbiórek i 2 przechwyty w wygranym meczu z Basket Livorno. W 14. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,3 punktu, 5,1 zbiórki i 1,7 przechwytu. Drużyna Polaka z bilansem 6-8 zajmuje 10. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - nie pojawił się na parkiecie w wygranym meczu z BK Breda&Weinstein Opawa. Ekipa Polaka z bilansem 17-1 lideruje w rozgrywkach.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - 23 minuty, 9 punktów, 2 przechwyty i zbiórka w wygranym meczu z BK Synthesia Pardubice. Drużyna z Ostrawy z bilansem 6-12 zajmuje przedostatnie 10. miejsce.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) – nie wystąpił w meczu swojego zespołu.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - 27 minut, 6 punktów, 4 przechwyty, 3 asysty i zbiórka w przegranym meczu z BK Kondori Liberec. Drużyna Polaka z bilansem 10-8 zajmuje 4. miejsce.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mykolaiv) - 9 minut i 2 zbiórki w wygranym spotkaniu z Basket Połtawa. W 12. meczach obecnego sezonu Hlebowicki zdobywa średnio 10,3 punktów, 4,7 zbiórki, 1,1 asysty i 0,9 bloku. Jego drużyna z bilansem 5-8 zajmuje 6. lokatę.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - pierwszy mecz w tym roku drużyna Polaka rozegra 14 stycznia. W 12. spotkaniach dotychczasowego sezonu Białek zdobywa przeciętnie 16,1 punktu, 8,7 zbiórki, 2,3 asysty i 1,3 przechwytu. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 7-5 i zajmuje 8. miejsce.