U18: Wygrana Polek. W piątek mecz o wszystko

Po dwóch wygranych z rzędu reprezentacja Polski do lat 18 koszykarek odniosła trzeci sukces podczas mistrzostw Europy w Słowenii.

Stanisław Grabowski
Początek środowego spotkania z Litwą był bardzo wyrównany. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 18:17 dla Polski. Następnie podopieczne Adama Ziemińskiego, Rafała Czyszpaka i Piotra Rozwadowskiego przejęły inicjatywę i z minuty na minutę powiększały przewagę. W drugich dziesięciu minutach nasze zawodniczki straciły tylko 5 punktów (w trzeciej 7), stąd prowadzenie do przerwy 37:22. Ostatecznie nasze juniorki wygrały 53:40. Najskuteczniejsza w naszych szeregach była Klaudia Niedźwiedzka, autorka 15 punktów. 12 dołożyła natomiast Klaudia Budkiewicz.
W piątek o godzinie 20.45 naszymi rywalkami najprawdopodobniej będą Izraelki (najgorsza ekipa z grup E i F). Zwycięzca pojedynku zapewni sobie utrzymanie w elicie. Z dywizją A pożegnają się trzy najsłabsze ekipy.

Litwa - Polska 40:53 (17:18, 5:19, 7:5, 11:11)

Polska: Niedźwiedzka 15, Budkiewicz 12, Puc 9 (12 zb), Niemojewska 7, Papiernik 4, Szloser 2, Parzeńska 2, Darnikowska 2, Stawińska 0, Podkańska 0, Gwizdała 0.

U-18: Drugie zwycięstwo Polek