I liga: wyniki sobotnich spotkań

Znakomita passa Polonii 2011 Warszawa została przerwana. Młody warszawski zespół przegrał przed własną publicznością z beniaminkiem z Dąbrowy Górniczej 62:66. Cenne dwa punkty z Białegostoku wywożą koszykarze MOSiR-u Krosno, którzy wygrali z Żubrami 82:72.

Mateusz Kołodziej

Fatalna druga i czwarta kwarta pozbawiły koszykarzy Polonii 2011 Warszawa szans na siódme zwycięstwo z rzędu. Warszawianie ulegli ósmej drużynie ligowej tabeli MKS-owi Dąbrowa Górnicza 62:66. Nie zwalnia za to tempa inny beniaminek MOSiR Krosno. Tym razem krośnianie wygrali na trudnym terenie w Białymstoku 82:72. Podopieczni Mariusza Zamirskiego odnieśli już szesnaste zwycięstwo w sezonie. Dla zawodników z Białegostoku była to natomiast już ósma przegrana w obecnych rozgrywkach.

Znów nie zachwycili koszykarze innego faworyta, Big Staru Tychy. Tyszanie wygrali z niżej notowanymi rezerwami sopockiego Asseco Prokomu, jednak do przerwy ich przewaga wynosiła zaledwie dwa punkty (40:38). Dramatyczny przebieg miał też pojedynek w Zielonej Górze, gdzie miejscowy Zastal minimalnie wygrał z przeżywającymi kłopoty finansowe Sudetami Jelenia Góra.

Kolejne dwa punkty na swoje konta mogą dopisać koszykarze ŁKS-u Łódź i Siarki Tarnobrzeg. Łodzianie nie dali szans osłabionemu AZS-owi AWF Katowice, natomiast "Siarkowcy" rozprawili sie z ostatnią w tabeli Resovią Rzeszów.

Jutro dokończenie kolejki. W Stalowej Woli, w derbach Podkarpacia miejscowa Stal zagra z Sokołem Łańcut. Początek pojedynku o godzinie 17:00.

Sobotnie wyniki XX. kolejki I ligi koszykarzy:
Polonia 2011 Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 62:66 (24:15, 6:12, 24:20, 8:19)
AZS PWSZ OSRiR Kalisz - Znicz Basket Pruszków 75:65 (20:21, 19:12, 20:15, 16:17)
Intermarche Zastal Zielona Góra - Sudety Jelenia Góra 63:60 (28:14, 8:20, 12:7, 15:19)
Żubry Białystok - MOSiR Krosno 72:82 (23:26, 17:25, 16:15, 16:16)
Big Star Tychy - Asseco Prokom II Sopot 94:84 (27:19, 13:19, 25:13, 29:33)
Siarka Tarnobrzeg - Resovia Rzeszów 98:59 (24:22, 32:8, 28:15, 14:14)
ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź - AZS AWF Katowice 79:63 (12:13, 25:25, 26:10, 16:16)