Knicks lepsi od Lakers. Ostatni mecz Bryanta w świątyni koszykówki?

Los Angeles Lakers wracają na tarczy z Nowego Jorku, przegrywając z Knicks 95:99. Kobe Bryant wywalczył 18 punktów w prawdopodobnie ostatnim swoim meczu w Madison Square Garden.

Jacek Konsek

Kobe Bryant i Carmelo Anthony zdobywali w Madison Sqare Garden ponad 60 punktów. W niedzielę obaj dalecy byli od swoich rekordów w świątyni koszykówki, lecz więcej powodów do radości mógł mieć lider New York Knicks. To właśnie gospodarze po świetnym finiszu pokonali Los Angeles Lakers w prawdopodobnie ostatnim meczu Bryanta w MSG. Czarna Mamba planuje zakończyć karierę po tym sezonie.

W samej końcówce niezwykle cenną trójkę trafił Langston Galloway. Gospodarze poszli za ciosem i dzięki serii 8:0 wygrali pierwszy mecz przed własną publicznością w tym sezonie. Znów błysnął debiutant Kristaps Porzingis, który nie dość, że skompletował double-double w postaci 12 punktów i 10 zbiórek, to w ostatnich sekundach zanotował dwie udane akcje w defensywie. Anthony zakończył mecz z 24 punktami (11 w ostatniej kwarcie), z kolei Bryant zanotował 18 oczek, choć przy marnej skuteczności 6/19 z gry.

Knicks wygrali mimo że przez pół meczu musieli radzić sobie bez swojego trenera. Derek Fisher został wyrzucony przez sędziów po tym jak zaciekle protestował po jednej z akcji. Rozjemcy ukarali go dwoma przewinieniami technicznymi w odstępie kilku sekund.

W niesamowitej formie są koszykarze Detroit Pistons, którzy notują najlepszy start w rozgrywkach od sezonu 2007/2008. Tłoki pokonały na wyjeździe Portland Trail Blazers 120:103, a bohaterami okazali się: Reggie Jackson autor 40 punktów oraz Andre Drummond, który po raz kolejny skompletował potężne double-double - 29 punktów i 27 zbiórek!

Goście zanotowali kapitalny finisz, wygrywając czwartą kwartę aż 41:11! W niej sam Jackson wywalczył 26 punktów, ustanawiając swój rekord kariery. - Długo już jestem trenerem, ale takiej czwartej kwarty jeszcze nie widziałem - przyznał Stan Van Gundy, którego podopieczni wygrali w Portland pierwszy raz od 2007 roku.

Drummond w sześciu pierwszych meczach sezonu zanotował trzy mecze z co najmniej 20 punktami i 20 zbiórkami. Wcześniej dokonało tego dwóch wielkich zawodników - Wilt Chamberlain oraz Kareem Abdul-Jabbar.