Szalony pojedynek beniaminków w I lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka

Zetkama Doral Nysa Kłodzko pokonała w meczu 16. kolejki I ligi koszykarzy Exact Systems Śląsk Wrocław 73:65. W starciu beniaminków nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji.

Obie drużyny trapiły liczne przestoje w grze. Już w pierwszej kwarcie przyjezdni stracili osiem punktów z rzędu. Zetkama Doral Nysa Kłodzko prowadziła nawet 20:9, lecz to gospodarze w kolejnej kwarcie się zacięli. Exact Systems Śląsk Wrocław zniwelował stratę nawet do czterech oczek, lecz później rywal odskoczył młodej ekipie aż na 14 punktów.

Wyżej notowany beniaminek z Kłodzka nie wyciągnął jednak wniosków. Po niespełna dwóch minutach było nawet 46:28. Później jednak podopieczni Marcina Radomskiego zdobyli tylko dwa punkty. Przyjezdni na koniec tej odsłony doprowadzili do remisu.

W decydujących fragmentach miejscowi przechylili jednak szalę na swoją korzyść. Byli oni skuteczniejsi, choć nie w rzutach trzypunktowych. Trafili tylko 3/15 prób przy 8/23 rezerw Śląska. Lepiej spisali się także zmiennicy gości, którzy zdobyli 29 punktów przy 22 rywala. Gospodarze popełnili jednak mniej strat - 15 przy 19 przeciwników. Uzyskali także wyraźną przewagę w zbiórkach - 43:31.

W niedzielnym spotkaniu dla gospodarzy 14 punktów zdobył Tomasz Stępień. Czwarty strzelec I ligi miał jednak kłopoty ze skutecznością zza łuku - 1/9. Tyle samo oczek uzyskał Marcin Bluma, a 12 dodał Jarosław Bartkowiak. Wobec kłopotów kadrowych zespołu z Tauron Basket Ligi wrocławianie do Kłodzka wysłali kilku graczy z głębokich rezerw. Podstawowi zwykle koszykarze I-ligowej drużyny mieli okazję rywalizować w niedzielę z King Wilkami Morskimi Szczecin. Pod ich nieobecność z dobrej strony pokazali się Jakub Musiał - 18 punktów oraz Maciej Muskała, który zdobył 12 oczek czterokrotnie trafiając z dystansu.

Gospodarze odnieśli już siódme zwycięstwo w sezonie. Choć wydaje się, że skończą oni rundę zasadniczą wyżej w tabeli od niedzielnego przeciwnika, to ich sukces był niepełny. W przypadku takiej samej liczby zwycięstw to Exact Systems Śląsk będzie miał lepszy bilans bezpośrednich gier. U siebie tryumfował, bowiem różnicą 12 punktów. Zetkama Doral Nysa Kłodzko mogła z nawiązką odrobić stratę poniesioną na inaugurację rozgrywek, lecz zaprzepaściła swoją szansę fatalną trzecią kwartą. Beniaminek pokazał jednak, że przed własną publicznością będzie trudny do pokonania. Już 9 stycznia postara się o to lider, Miasto Szkła Krosno.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Exact Systems Śląsk Wrocław 73:65 (20:11, 20:15, 8:22, 25:17)

Zetkama Doral Nysa: Bluma 14, Stępień 14, Bartkowiak 12, Płatek 8, Wojciechowski 8, Kowalski 5, Malona 4, Lipiński 3, Weiss 3, Czajkowski 2.

Exact Systems Śląsk: Musiał 18, Muskała 12, Czyżnielewski 10, Gworek 6, Bożenko 5, Hajnsz 5, Wilczek 5, Pruefer 2, Wnętrzak 2, Krakowczyk 0, Wysocki 0.