Łatwa przeprawa Akademików z Katowic z rezerwami Śląska

Koszykarze AZS AWF-u bez problemów pokonali młodzież Śląska Wrocław. Bohaterami spotkania byli Patryk Wieczorek i Łukasz Szczypka, którzy trafili po cztery rzuty z dystansu.

Mateusz Zborowski
Koszykówka / Koszykówka

Młodzi koszykarze Exact Systems Śląska Wrocław dobrze weszli w mecz przeciwko AZS AWF Mickiewiczowi - ROMUS Katowice. Początek należał do Jakuba Musiała, który po celnej trójce dołożył jeszcze dwa oczka z kontry. Wśród gospodarzy niezłe zawody rozgrywał Kamil Nowak, który w pierwszej części gry uzbierał aż 10 punktów. Gra toczyła się kosz za kosz, a Musiała w zdobywaniu punktów dla wrocławian wspomagali Paweł Mróz i Wojciech Jakubiak.

Druga odsłona to już znacznie więcej niedokładności z obu stron. Przez większą część kwarty dominowały niecelne rzuty do kosza. W końcówce gra się nieco rozruszała. Śląsk nadal nie pozwalał odskoczyć gospodarzom głównie za sprawą dobrze dysponowanych Musiała i Jakubiaka. Po stronie ekipy z Górnego Śląska zaczął punktować Mariusz Piotrkowski, który wykorzystywał przewagę siły i doświadczenia pod koszem jednak to dwie akcje z rzędu Czyżnielewskiego pozwoliły zejść na przerwę gościom z jednopunktową zaliczką.

Po przerwie znów trójką popisał się Musiał, ale na rewanż AZS-u nie trzeba było długo czekać. Dwa rzuty zza łuku trafił Patryk Wieczorek, ale Śląsk po punktach Musiała i Stawiaka nadal był w grze. Kolejna trójka Wieczorka spowodowała huraganowy atak katowiczan. Punktować zaczął Migała, a Śląsk popełniał łatwe straty. Przez cztery minuty gospodarze odskoczyli na 10 pkt, ale Musiał do spółki z Jakubiakiem starali się zniwelować straty. Końcówka jednak należała do Karola Leszczyńskiego i przed ostatnią kwartą AZS AWF miał ponownie 10 punktów więcej w swoim dorobku.

Ostatnia część gry to już popisy Łukasza Szczypki, który dwukrotnie trafił z dystansu. To nieco podcięło skrzydła Śląskowi, który znów miał problemy z trafianiem do kosza gospodarzy. Dobry fragment rozgrywał także Łukasz Grzegorzewski, ale gwoździem do trumny WKS-u okazały się kolejne trafienia z dystansu Szczypki i Wieczorka, którzy definitywnie pozbawili gości złudzeń kto tego dnia był lepszy. AZS AWF bez problemów pokonał wrocławską ekipę 84:64.

AZS AWF Mickiewicz - ROMUS Katowice - Exact Systems Śląsk Wrocław 84:64 (20:20, 16:17, 28:17, 20:10)

AZS AWF: Wieczorek 16, Szczypka 15, Migała 10, Nowak 10, Piotrkowski 9, Leszczyński 7, Gospodarek 6, Kujon 5, Grzegorzewski 4, Kurdubski 2.

Śląsk: Musiał 17, Jakubiak 14, Wilczek 6, Mróz 6, Czyżnielewski 6, Krakowczyk 5, Stawiak 5, Bożenko 3, Wnętrzak 2, Hajnsz 0.