NCAA: Fenomenalny występ Tomasza Gielo

W środę na parkietach uniwersyteckich NCAA zaprezentował się jeden Polak, a jego zespół odniósł cenne zwycięstwo po wyrównanym meczu.

Stanisław Grabowski
Ole Miss Rebels pokonał na wyjeździe Missouri 76:73 prowadząc do przerwy 35:30. Znów liderem zespołu był Stefan Moody, autor 23 punktów i 8 zbiórek. Bardzo dobre zawody rozegrał również tym razem grając z ławki Tomasz Gielo. Polski skrzydłowy w ciągu 28 minut spędzonych na parkiecie zanotował 16 "oczek", trafiając oba rzuty za 2 i aż 4/6 za 3. Do tego dodał 4 asysty, 3 zbiórki, przechwyt, blok i stratę. Jednak ważniejsze było to, iż dwie celne próby z dystansu zanotował w samej końcówce spotkanie, gdy Rebels doszli rywali od stanu 66:73 (1:33 do końca spotkania). Sukces celnymi wolnymi przypieczętował Moody i Martavious Newby.

Dla Ole Miss było to czternaste zwycięstwo w tym sezonie na parkietach NCAA, a w dywizji SEC czwarte (bilans 4-5).