Ty Lawson może wylądować w Utah Jazz

Ostatni dzień okienka transferowego w NBA przynosi mnóstwo informacji. Obecnie wielce prawdopodobna jest wymiana pomiędzy Utah Jazz, a Houston Rockets.

Michał Żurawski
Michał Żurawski
Ty Lawson broni Danilo Gallinariego, byłego kolegę z Denver Nuggets / Ty Lawson broni Danilo Gallinariego, byłego kolegę z Denver Nuggets

Jazzmani od dłuższego czasu poszukują doświadczonego rozgrywającego, który mógłby wzmocnić ich drużynę. Wybór padł na Ty Lawsona z Rockets. W drugą stronę miałby powędrować pakiet zawodników na czele z Treyem Burke. Według ESPN rozmowy pomiędzy obydwoma klubami są bardzo zaawansowane i naprawdę niewiele brakuje do sfinalizowania negocjacji.

- Każdego dnia pojawiają się plotki. Zobaczymy, co się wydarzy - skwitował ewentualne przenosiny do Utah sam Lawson.

Houston również są skorzy do oddania swojego rozgrywającego. 29-latek gra zdecydowanie poniżej oczekiwań, a jego średnie po przenosinach do zespołu Rakiet spadły drastycznie. Jeszcze w poprzednim sezonie w barwach Denver Nuggets notował on średnio 15,2 punktów, 9,6 asysty oraz 3,1 zbiórki, podczas gdy w tych rozgrywkach kreują się one na poziomie 6,3 punktów, 3,6 asysty oraz 1,8 zbiórki.

Okienko transferowe w NBA kończy się w ten czwartek 18 lutego o godz. 21:00 czasu polskiego.

Zobacz wideo: Udany test koszykarek. Teraz czas na Belgię 
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×