Koszykarki z Poznania zbyt mocne - relacja z meczu Finepharm AZS KK - INEA AZS

Koszykarki Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra nie zdołały pokonać wyżej notowanego zespołu AZS INEI Poznań. W meczu 20 kolejki Ford Germaz Ekstraklasy lepszy okazał się zespół z Poznania wygrywając to spotkanie 61:52.

Paweł Krygier

Mecz nie był ładnym widowiskiem i obfitował w wiele błędów obu drużyn, wśród których dominował brak skuteczności. Od początku spotkanie było wyrównane a prowadzenie zmieniało się niemal po każdej akcji. W 7. minucie po celnych rzutach osobistych debiutującej w zespole Nigeryjki Oluchi Okorie na prowadzenie 10:6 wyszły jeleniogórzanki. Zespół gości wyrównał po dwóch kolejnych akcjach Natalii Mrozowskiej. Pierwsza kwarta zakończyła się nieznacznym prowadzeniem zespołu z Poznania (13:16) a decydujące punkty zdobyła Agnieszka Skobel.

Drugą kwartę lepiej rozpoczął zespół gości, który po rzucie Joanny Walich powiększył prowadzenie do stanu 13:18. W zespole Finepharmu akcją 2+1 odpowiedziała Natalia Niewrzawa. Zespół gości jeszcze raz po rzucie Moniki Sibory zdołał odskoczyć rywalkom na 5 punktów (21:26), jednak i tym razem skutecznie odpowiedziały jeleniogórzanki, które po akcji Joanny Górzyńskiej-Szymczak przegrywały już tylko dwoma punktami (24:26). Na przerwę poznanianki schodziły przy 4-punktowym prowadzeniu (28:32).

Trzecia kwarta była najsłabszą odsłoną tego meczu. W ofensywie zawodziły szczególnie koszykarki INEI, które po upływie 5 minut rzuciły rywalkom zaledwie dwa punkty. Niedyspozycję rywalek wykorzystały jeleniogórzanki, które po trafieniu Górzyńskiej-Szymczak wyrównały stan meczu (34:34) a po kolejnym celnym rzucie Magdaleny Skorek wyszły na prowadzenie 36:34. Po przerwie wziętej przez trener Katarzynę Dydek poznanianki odzyskały prowadzenie i po 30. minutach wynik brzmiał 36:41.

Ostatnią odsłonę lepiej rozpoczęły koszykarki AZS-u Poznań, które po "trójce" Skobel powiększyły przewagę do ośmiu punktów (38:46). W 34. minucie dwoma indywidualnymi akcjami popisała się Skorek zmniejszając przewagę rywalek do "czterech" oczek. Wkrótce potem kapitan jeleniogórzanek musiała opuścić parkiet za pięć fauli, co skrzętnie wykorzystał zespół gości. Znakomity fragment gry zanotowała Skobel i to głównie dzięki jej punktom poznanianki zdołały powiększyć przewagę do 10 "oczek" i ostatecznie wygrały mecz 61:52.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - INEA AZS Poznań 52:61 (13:16, 15:16, 8:9, 16:20)

Finepharm AZS KK: Magdalena Skorek 15, Joanna Górzyńska-Szymczak 11, Maxann Reese 10, Oluchi Okorie 7, Natalia Niewrzawa 5, Joanna Kędzia 4, Hollie Merideth 0, Dorota Arodź 0.

INEA AZS: Agnieszka Skobel 20, Okeisha Howard 12, Natalia Mrozińska 11, Weronika Idczak 5, Agata Rafałowicz 4, Reda Aleliunaite-Jankovska 4, Joanna Walich 3, Monika Sibora 2, Anna Pamuła 0.