Mistrzowie Polski znów zaskoczyli! Planowe wygrane Kotwicy i AGH

Kotwica 50 Kołobrzeg, AGH Kraków oraz Asseco II Gdynia uzupełnili stawkę półfinalistów drugiej ligi koszykarzy. Awans ostatniej ekipy może być sporym zaskoczeniem.

Dawid Siemieniecki
Koszykówka / zdjęcie ilustracyjne WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Koszykówka / zdjęcie ilustracyjne

Mistrzowie kraju do lat 20 nie byli faworytem meczu w Łowiczu. Wprawdzie wygrali tam w pierwszym pojedynku serii z Księżakiem, jednak tydzień później wyraźnie lepszy był już rywal. Wydawało się zatem, że kilka dni później Arkadiusz Kobus wraz z kolegami wykorzysta już atut własnego parkietu. Nic takiego nie miało jednak miejsca, bowiem nie pozwoliła na to zespołowa gra Asseco. W decydującej kwarcie punktowali wszyscy kluczowi zawodnicy, a w dodatku, od stanu 65:59, gdynianie popisali się serią 13:0 w zaledwie dwie i pół minuty! Jak się później okazało, był to kluczowy moment całego spotkania. Poniżej pomeczowa radość młodych graczy z Gdyni.

Zdecydowanie mniej emocji było w Kołobrzegu. Tam zespół Kotwicy co prawda źle rozpoczął starcie z Górnikiem Wałbrzych, przegrywając pierwszą kwartę 15:20. Później było już jedynie lepiej. Dwie środkowe odsłony kołobrzeżanie wygrali aż 57:27, wobec czego ostatnie 10 minut pojedynku było już w zasadzie jedynie formalnością. Niezłe zawody rozegrali podkoszowi Górnika - Marcin Wróbel i Paweł Bochenkiewicz. Obaj zanotowali double double w postaci odpowiednio 13 punktów i 14 zbiórek oraz 12 "oczek" i także 14 zebranych piłek. Zawiódł z kolei Rafał Niesobski, który spudłował wszystkie 8 rzutów dystansowych.

W Krakowie zespół AZS UMCS Lublin walczył dzielnie, ale osłabiony brakiem Rafała Króla, który nie mógł zagrać w tym spotkaniu z powodu pracy zawodowej, nie był w stanie przez całe 40 minut przeciwstawiać się gospodarzom. Tych do wygranej poprowadził Tomasz Zych. Rozgrywający krakowskiej ekipy nie był wcale daleki od tego, aby zanotować triple-double, gdyż do 19 punktów dołożył 8 zbiórek i 7 asyst. Zespół AGH zagrał na słabej skuteczności w rzutach za dwa punkty, ale za to lepiej szło mu z dystansu (12/30 - 40%), co było jednym z głównych czynników 14-punktowego zwycięstwa.

Półfinały:

Jamalex Polonia 1912 Leszno - Asseco II Gdynia
Kotwica 50 Kołobrzeg - AGH Kraków

Wyniki decydujących spotkań ćwierćfinałowych:

Kotwica 50 Kołobrzeg - Górnik Trans.eu Wałbrzych 84:61 (15:20, 29:11, 28:16, 12:14)
Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 2-1 dla Kotwicy

AGH Kraków - AZS UMCS Lublin 71:57 (19:12, 23:24, 10:10, 19:11)
Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 2-1 dla AGH

Księżak Łowicz - Asseco II Gdynia 77:84 (23:25, 16:19, 24:15, 14:25)
Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 2-1 dla Asseco

Kto zmierzy się w finale drugiej ligi koszykarzy?