BLK: Pewny triumf obrońcy tytułu na inaugurację, beniaminek powalczył z Energą

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków bardzo pewnie pokonały na inaugurację Basket Ligi Kobiet PGE MKK Siedlce 91:72. Udany powrót na polskie parkiety zaliczyła Ewelina Kobryn.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pomimo braku na parkiecie Magdaleny Ziętary i Ziomary Morrison Wisła Can-Pack Kraków rozpoczęła sezon 2016/2017 od planowej wygranej nad rywalkami z Siedlec. Mistrzynie Polski zwyciężyły 91:72 prezentując ciekawy i ofensywny basket.

Grą teamu spod Wawelu bardzo dobrze dyrygowała Sandra Ygueravide, pod koszem dominowała Ewelina Kobryn, a na obwodzie szalała Hind Ben Abdelkader. To okazało się receptą do przekonującej wygranej.

Rywalki dobrze weszły w mecz, jednak z biegiem czasu przewaga przeszła na krakowską stronę. Siedlczanki grały ambitnie i pokazały, że na pewno w lidze nie będą ekipą do bicia.

Z BLK znakomicie przywitały się ostrowianki, które rozpoczęły mecz z Energą Toruń od prowadzenia 14:0. Show podopiecznych Wojciecha Szawarskiego skończył się jednak jeszcze w pierwszej kwarcie.

Prowadzone do boju przez Julie McBride odpowiedziały serią 18:0 i już na przerwę schodziły z jedenastopunktowym prowadzeniem. Po przerwie torunianki spokojnie kontrolowały wynik prowadząc w niektórych momentach różnicą prawie 20 punktów.

Ostatecznie Energa wygrała 72:58, a doskonale spisały się toruńskie "zakupy". Darxia Morris wywalczyła 20 punktów, a McBride z Kelley Cain dołożyły po 16.

Wśród pokonanych solidne double-double uzbierała Azia Bishop, na koncie której pojawiło się 19 oczek i 12 zbiórek.

W ostatnim meczu dnia CCC Polkowice pewnie pokonało Cosinus Widzew Łódź. Pierwsze minuty spotkania zapowiadały na pogrom łodzianek, jednak te z biegiem czasu zdołały wrócić do gry.

W pierwszej kwarcie szalała powracająca na polskie parkiety Walerija Musina, a Pomarańczowe miały nawet 20 punktów przewagi.

Łodzianki w końcu zdołały jednak "wejść" w mecz. Dobrą partię rozgrywała Julia Drop (18 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst), a Cosinus Widzew przegrał ostatecznie różnicą "zaledwie" dwudziestu oczek.

Po stronie triumfatorek Musina i Marija Rezan wywalczyły po 15 oczek. Ta druga dołożyła do tego dorobku 11 zbiórek.