Doświadczenie wygrało z debiutantem. "Trzeba się tego uczyć"

Koszykarki Ostrovii Ostrów Wielkopolski mają już za sobą debiut w Basket Lidze Kobiet. Na inaugurację beniaminek rozgrywek musiał uznać wyższość Energi Toruń, przegrywając 72:58.

Krzysztof Kaczmarczyk

Na ten dzień sympatycy żeńskiej koszykówki w Ostrowie Wielkopolskim czekali z utęsknieniem. Ostrovia w końcu powróciła do ekstraklasy i pomimo inauguracyjnej porażki, na tle mającego spore ambicje klubu z Torunia, zaprezentowała się przyzwoicie.

Pierwsze minuty były prawdziwym szokiem, bowiem Energa przegrywała aż 14:0. - Poszło nagle 14:0. Grałyśmy swoje, jednak rywalki to doświadczony zespół, z bardzo doświadczonymi zawodniczkami. W pewnym momencie przestały rzucać za trzy i szukały się pod koszem - komentuje mecz Klaudia Sosnowska.

Skrzydłowa, która dołączyła do Ostrovii w przerwie pomiędzy sezonami, w swoim pierwszym ligowym meczu dla nowego klubu zaliczyła 5 punktów.

"Sosna" ma nadzieję, że ten mecz będzie dobrą lekcją dla ostrowianek, a z każdego meczu wyciągane będą wnioski.

- Tak się gra z doświadczonymi drużynami. Myślę, że my z meczu na mecz będziemy prezentować się właśnie tak czerpiąc z tego wszystkiego naukę - dodała.

W swoim drugim meczu w BLK Ostrovia zagra na wyjeździe w Sosnowcu, gdzie rywalem będzie tamtejszy zespół JAS-FBG Zagłębie.

Czy Ostrovia wygra w Sosnowcu z JAS-FBG Zagłębiem?