Twierdza Gorzów nadal nie zdobyta - relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - INEA AZS Poznań

Wspaniały prezent na Dzień Kobiet jak i urodziny sprawiły sobie koszykarki z Gorzowa Wlkp. W niedzielę swoje święto obchodził trener Dariusz Maciejewski oraz kapitan gorzowskiego zespołu Justyna Żurowska. Tylko przez pierwsze kilka minuty rywalki z Poznania były w stanie nawiązać równorzędną walkę.

Piotr Wiszniewski

Gorzowianki niedzielne spotkanie rozpoczęły podobnie jak w poprzednich meczach, bardzo nerwowo i nieskutecznie. Nie mające nic do stracenia koszykarki z Poznania wykorzystały chwilę słabości KSSSE i po trzech minutach gry prowadziły 2:6. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego w kolejnych minutach odrobiły starty, lecz dzięki "trójce" Weroniki Idczak poznanianki ponownie wyszły na prowadzenie. Przez kolejne minuty to gra kosz za kosz, a wynik oscylował w okolicach remisu. Na trzy minuty przed końcem punkty Nkoliki Anosike spod kosza dały prowadzenie drużynie z Gorzowa. Akademiczki nie oddały już prowadzenia do końca spotkania. Wynik pierwszej kwarty akcją 2+1 ustaliła Anna Breitreiner, a KSSSE prowadziło już 20:15.

Przez 3,5 minuty drugiej kwarty na boisku dominowała tylko drużyna KSSSE. Koszykarki z Gorzowa rzuciły aż 19 punktów, tracąc tylko dwa 2. Popis swojej gry dała przede wszystkim Breitreiner, której piłki wpadały do kosza z każdej pozycji. Poznanianki kompletnie nie radziły sobie w obronie, a w ataku prezentowały mizerną skuteczność. Dopiero po czasie wziętym przez Katarzynę Dydek za sprawą punktów Agnieszki Skobel i Okeishy Howardudało im się odrobić cześć start. Jednak w końcowej części drugiej kwarty wszystko wróciło do normy. Za trzy punkty trafiła Justyna Żurowska, a punkty z kontry dołożyła Koryzna. Ekipa KSSSE wygrała tą cześć spotkania aż 32:13.

Drugą część spotkania otworzyła obchodząca w niedzielę 24 urodziny, Justyna Żurowska. Gorzowianki po uzyskaniu wysokiej przewagi już w drugiej kwarcie, kontrolowały przebieg spotkania. Mimo usilnych prób duetu Agnieszka Skobel-Joanna Walich, koszykarki z Poznania nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki. Gorzowianki ponownie przycisnęły w końcówce kwarty, zdobywając kilka punktów z rzędu. Wynik trzeciej kwarty praktycznie przesądził o końcowym wyniku całego spotkania.

Jedynie w ostatniej części gry podopieczne Katarzyny Dydek zdołały odrobić część start. Już na początku akcją 2+1 popisała się Skobel, a zza linii 6,25 m. trafiła Monika Sibora. Należy jednak wspomnieć, że w czwartej kwarcie trener Maciejewski dał szansę swoim młodszym zawodniczkom. Na parkiecie pojawiły się m.in. Agata Chaliburda i Claudia Trębicka. W szeregi KSSSE wdało się znaczne rozluźnienie, a ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 9:16 dla INEI. Ostatecznie całe spotkanie wygrały gorzowianki 84:65.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - INEA AZS Poznań 84:65 (20:15, 32:13, 26:18, 6:19)

KSSSE: Anna Breitreiner 24, Edyta Koryzna 20, Nkolika Anosike 12, Justyna Żurowska 11, Samantha Richards 7, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Katarzyna Czubak 3, Agata Chaliburda 0, Justyna Maruszczak 0, Claudia Trębicka 0.

INEA: Agnieszka Skobel 20, Joanna Walich 15, Monika Sibora 10, Anna Pamuła 5, Natalia Mrozińska 4, Reda Aleliunaite-Jankowska 4, Weronika Idczak 3, Patrycja Mazurczak 2, Okeisha Howard 2, Olga Pacyńska 0.

Sędziowie: Marek Maliszewski (Warszawa) i Robert Mordal (Gliwice).