BCL: duży udział Damiana Kuliga w wygranej Banvitu

Krzysztof Kaczmarczyk
Facebook

Banvit BC długo próbował złamać rywali z Ironi Nahariya i celu swego dopiął dopiero w ostatniej kwarcie. Dopiero wtedy podopieczni Saso Filipovskiego zdołali ograniczyć poczynania fruwających nad obręczą graczy izraelskiego zespołu.

Damian Kulig z kolegami triumf zapewnili sobie wygrywając ostatnią kwartę meczu 18:9, a to przełożyło się na triumf 83:70 w całym spotkaniu.

Polski podkoszowy rozegrał bardzo pozytywne zawody, mając m.in. stuprocentową skuteczność w rzutach za dwa punkty. Do poprawy zdecydowanie celownik w rzutach zza łuku, gdzie żadna z sześciu prób nie znalazła drogi do kosza.

Ostatecznie były gracz m.in. Turowa Zgorzelec zapisał na swoim koncie 14 punktów i 5 zbiórek. Reprezentant Polski był trzecim strzelcem Banvitu. Więcej zaliczyli jedynie Gediminas Orelik (16 punktów) i Jordan Theodore (15).

W drugiej kolejce Basketball Champions League ekipa Banvitu BC ponownie zagra na wyjeździe. Tym razem rywalem ekipy z Kuligiem w składzie będzie niemiecki zespół Fraport Skyliners Frankfurt.

Czy Damian Kulig jest potrzebny reprezentacji Polski?