BCL: Stelmet znacząco poprawił sytuację w swojej grupie

Wygrana Stelmetu BC Zielona Góra nad AEK Ateny była arcyważna dla mistrzów Polski. Dzięki takiej sytuacji podopieczni Artura Gronka tracą do drugiego miejsca w grupie zaledwie jedną wygraną.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / PAP/Lech Muszyński

Wygrana nad AEK Ateny może okazać się wielkim przełamaniem dla Stelmetu BC Zielona Góra. Mistrzowie Polski kilka razy przegrywali różnicą kilkunastu punktów, jednak zdołali odrobić straty, wrócić do gry i najważniejsze wygrać spotkanie z faworyzowanymi Grekami.

Wielki mecz rozegrał Nemanja Djurisić, który był mocno oszczędzany podczas ligowego meczu w Koszalinie.

Podkoszowy z Czarnogóry zaliczył 23 oczka. Swój niemały wkład w sukces miał niedawno sprowadzony Vladimir Dragicević (12 punktów) i już teraz można powiedzieć, że transfer tego zawodnika jest trafionym posunięciem.

Przyjezdnym nie pomogło nawet 16, punktów, 9 asyst i 6 zbiórek autorstwa Roko Ukicia.

Niesamowite emocje towarzyszyły konfrontacji w Ludwigsburgu, gdzie MHP Riesen ograło niepokonanego dotychczas lidera grupy Besiktas Stambuł.

Niemniej ciekawie było w Belgradzie, gdzie do rozstrzygnięcia meczu Partizanu z ekipą z Sassari potrzebna była dogrywka. Końcówka czwartej kwarty była niesamowita. Najpierw rzut wolny spudłował najskuteczniejszy w obozie gospodarzy Wiliam Hatcher, na co skuteczną akcją z faulem odpowiedział Gabriel Olaseni. Ten jednak przy stanie 79:79 spudłował rzut na zwycięstwo.

Co się jednak odwlecze... W końcówce dogrywki najważniejszą trójkę w meczu trafił Josh Carter i to ekipa z Włoch mogła cieszyć się ostatecznie z triumfu 88:87.

W pojedynku na samym dole tabeli Spirou Charleroi pokonało na wyjeździe Szolnoki Olaj nieco pogrążając gospodarzy w walce o miejsca premiowane awansem do kolejnego etapu rozgrywek.

Wyniki 7. kolejki grupy E:

Stelmet BC Zielona Góra - AEK Ateny 78:75 Szolnoki Olaj - Spirou Charleroi 74:79 MHP Riesen Ludwigsburg - Besiktas Stambuł 89:83 Partizan Belgrad - Banco di Sardegna Sassari 87:88