NCAA: Kolejny dobry mecz Karnowskiego

W sobotę w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi w USA zaprezentowało się trzech Polaków. Standardowo już najlepiej z nich wypadał Przemysław Karnowski.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs wygrała już dziesiąte spotkanie w tym sezonie pokonując tym razem u siebie Akron 61:43. Do przerwy drużyna Przemysława Karnowskiego prowadziła 23:17. Polski center przebywając na parkiecie 24 minuty był najlepszym strzelcem w swojej ekipie i zanotował 14 punktów (5/12 za 2, 4/4 za 1) oraz 8 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok.

Nie zwalnia tempa również West Vigrinia Mountaineers (8-1), która rozbiła we własnej hali uczelnię VMI Keydets 90:55. Maciej Bender zdobył 1 "oczko" i tyle samo zbiórek grając 4 minuty.

O wiele lepiej zaprezentował się natomiast Jakub Nizioł w przegranym pojedynku jego Cal Poly Mustangs z Fresno State Bulldogs 59:73. Nasz rzucający zawodnik zapisał na swoim koncie 3 punkty (1/2 za 3) w ciągu 11 minut.

Niestety w meczu Penn Quakers - George Mason (60:79) szansy na pokazanie swoich umiejętności nie otrzymywał nasz ostatnie reprezentant w lidze NCAA Jakub Mijakowski.

Czy Jakub Nizioł może za niedługo zapukać do seniorskiej reprezentacji?