BLK: Trzecia z rzędu porażka Artego! Udany rewanż Wisły Can-Pack na Pszczółce

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Ślęza Wrocław pokonała po raz drugi w sezonie Artego Bydgoszcz. Dla wicemistrzyń Polski była to trzecia kolejna porażka na parkietach BLK.

Bydgoszczanki robiły co tylko mogły, żeby toczyć wyrównany bój we Wrocławiu ze Ślęzą. Tradycyjnie duże energii dała Maurita Reid, zza łuku trafiała Elżbieta Międzik, ale to nie wystarczyło.

W kluczowych momentach nie do zatrzymania była Sharnee Zoll. 10 ze swoich 22 punktów wywalczyła w czwartej kwarcie. Do tego dołożyła jeszcze 11 asyst prowadząc team ze stolicy Dolnego Śląska do jedenastej wygranej w sezonie.

Ekipie z Bydgoszczy na pewno przyda się przerwa świąteczno-noworocznej oraz Bernice Mosby i Martyna Koc, które od stycznia będą do dyspozycji Tomasza Herkta.

Udany rewanż na Pszczółce z Lublina zaliczyły mistrzynie Polski z Krakowa. Wisła Can-Pack od początku meczu kontrolowała wynik, a kluczowa okazała się seria punktowa 14:0 na przełomie trzeciej i czwartej kwarty.

Ważne trójki trafiły wtedy Sandra Ygueravide i Meighan Simmons, a gospodynie pomimo wielkiej ambicji i woli walki nie zdołały już nic wskórać.

Dogrywka potrzebna była do rozstrzygnięcia pojedynku w Polkowicach, gdzie CCC i Energa Toruń stoczyły kapitalny pojedynek. W regulaminowym czasie gry bliżej wygranej były Pomarańczowe. Energa doprowadziła do dogrywki po akcji Kelley Cain, która nie wykorzystała pierwszej próby, jednak zebrała piłkę po swoim niecelnym rzucie i skutecznie ponowiła akcję.

W dogrywce dało o sobie znać większe zmęczenie Katarzynek, które grały węższą rotacją. Nie pomogły toruniankom nawet szalone trójki Julie McBride i Weroniki Gajdy. Wygraną CCC zapewniły Raisa Musina i Mariona Ortiz, które nie myliły się z linii rzutów wolnych.

W końcu ważną wygraną na wyjeździe osiągnęły Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego. Courtney Hurt i Stephanie Talbot zdobyły łącznie aż 49 punktów, co nie było bez znaczenia dla wygranej w Gdyni.

W ekipie gospodyń skuteczność zawiodła Renee Montgomery, która wykorzystała zaledwie dwa rzuty zza łuku przy 12 próbach.

Porażka gdynianek to dobra wiadomość dla Zagłębia Sosnowiec, które wygrało ważny mecz w Ostrowie z tamtejszą Ostrovią. Niesamowity występ zaliczyła Ketia Swanier (29 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst), a dzielnie wspierała ją Marta Dobrowolska.

Beniaminek od początku meczu musiał gonić wynik, a w czwartej kwarcie zmniejszył stratę nawet do czterech oczek. Losów spotkania odwrócić się już jednak nie udało.

Wyniki 13. kolejki BLK:

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 71:61 (20:17, 17:13, 19:11, 15:20)

Ślęza: Zoll 22 (11 as), Skobel 13, Kastanek 11, Greene 9 (10 zb), Kaczmarczyk 8, Majewska 5, Rymerenko 3, Sklepowicz 0.

Artego: Reid 20, Międzik 16, Stallworth 13, Suknarowska 8, Armstrong 2, Szczechowiak 2, Niedźwiedzka 0, Szybała 0.

Basket 90 Gdynia - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 68:85 (13:20, 25:18, 14:22, 16:25)

Basket 90: Swords 19, Jakubiuk 16, Montgomery 15, Podgórna 5, Skerovic 4, Rembiszewska 4, Grigalauskyte 3, Miłoszewska 2, Puss 0.

InvestInTheWest AZS AJP: Hurt 27, Talbot 22, Misiek 15, Dźwigalska 7, Seekamp 6, Jaworska 4, Szajtauer 4.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 75:81 (18:24, 12:17, 21:25, 24:15)

Ostrovia: Orozović 17, Jones 16, Stępień 15, Sosnowska 11, Bishop 10 (10 zb), Cebulska 4, Nowicka 2, Motyl 0.

JAS-FBG Zagłębie: Swanier 29, Dobrowolska 22, Frost 13, Michael 11, Kaczor 3, Antczak 2, Rozwadowska 1, Piędel 0.

Cosinus Widzew Łódź - PGE MKK Siedlce 59:75 (14:20, 7:19, 28:17, 10:19)

Cosinus Widzew: Pawlak 15, Drop 13, Bujniak 10, Beadle 8, Rodgers 6 (12 zb), Gertchen 2, Zapart 2, Pisera 2, Kruszyńska 1, Dzierbicka 0.

PGE MKK: Koperwas 22, Schmidt 17, Mollova 16 (13 zb), Poboży 10, Parysek 4, Wajler 3, Żukowska 2, Trzeciak 1.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Wisła Can-Pack Kraków 46:51 (7:12, 10:16, 16:14, 11:9)

Pszczółka Polski Cukier: Ugoka 15, Boyd 10, Dorogobuzowa 9, Jujka 8, Dobrowolska 2, M. Mistygacz 2, Madgen 0, D. Mistygacz 0.

Wisła Can-Pack: Simmons 14, Kobryn 11, Morrison 11, Szott-Hejmej 7, Bed Abdelkader 5, Ygueravide 3, Szumełda-Krzycka 0, Misiuk 0.

CCC Polkowice - Energa Toruń 90:86 (20:24, 15:15, 22:20, 20:18, d. 13:9)

CCC: R. Musina 21, Rezan 17, W. Musina 14, Leciejewska 13 (11 zb), Urbaniak 10, Harrison 7, Stankiewicz 4, Ortiz 4.

Energa: McBride 28, Morris 18, Cain 14 (17 zb), Gajda 12, Tłumak 11, Adamowicz 3, Szczepanik 0, Ivashchanka 0.

Czy Sharnee Zoll to najlepsza rozgrywająca BLK?