ACB: świetny występ Adama Waczyńskiego, niewidoczny Tomasza Gielo

Adam Waczyński był wyróżniającym się graczem i mocno przyczynił się do zwycięstwa Unicaji Malaga nad Montakit Fuenlabradą - 89:73. W innym meczu niespełna 12 minut zagrał Tomasz Gielo.

Piotr Szarwark
Adam Waczyński drugi rok z rzędu kapitanem reprezentacji Polski PAP/EPA / Tytus Żmijewski / Adam Waczyński drugi rok z rzędu kapitanem reprezentacji Polski
Unicaja Malaga była zdecydowanym faworytem meczu z Montakit Fuenlabradą i od samego początku potwierdzała swoją dominację nad rywalami. Ekipa Adama Waczyńskiego już po pierwszej połowie wypracowała sobie aż 18 punktów przewagi. W trzeciej kwarcie nie zamierzała na tym poprzestać.

Przed ostatnimi 10 minutami gospodarze prowadzili 72:47, więc zwycięstwo mieli już w kieszeni. W czwartej kwarcie Fuenlabrada zdołała jedynie zmniejszyć rozmiar porażki. Mecz zakończył się wynikiem 89:73, dzięki czemu Unicaja odniosła 11 zwycięstwo w sezonie.

Waczyński odegrał w tym spotkaniu istotną rolę. Reprezentant Polski spędził na parkiecie nieco ponad 16 minut. W tym czasie zapisał 13 punktów (4-5 za dwa, 1-2 za trzy, 2-2 z linii rzutów wolnych), miał też trzy zbiórki i asystę. 19 oczek dla zwycięzców zdobył Nemanja Nedović.

W innym meczu Divina Seguros Joventut Badalona dzięki świetnej czwartej kwarcie (21:9), zwyciężyła nad MoraBanc Andorrą - 74:59. Spotkanie na ławce rozpoczął Tomasz Gielo, ale łącznie spędził na parkiecie niespełna 12 minut. W tym czasie nie zdobył jednak ani jednego punktu (spudłował jeden rzut z dystansu).

Unicaja Malaga - Montakit Fuenlabrada 89:73
Divina Seguros Juventut - MoraBanc Andorra 74:59

Czy Tomasz Gielo rozwinie skrzydła w lidze hiszpańskiej?