Faworyt poległ w Kłodzku

Zetkama Doral Nysa Kłodzko odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością. W 20. kolejce I ligi koszykarzy pokonała Meritumkredyt Pogoń Prudnik 100:83.

Patryk Neumann
Materiały prasowe / Pogoń Prudnik
Dla gości była to trzecia porażka z rzędu. Wcześniej ulegli GKS-owi Tychy - 73:81. Przegrali również na wyjeździe z GTK Gliwice 71:102. W środę we wszystkich czterech odsłonach lepsi byli gospodarze, którzy zasłużenie zwyciężyli. Trafili oni 12/24 prób trzypunktowych. Inne elementy były jednak także istotne. To przede wszystkim zbiórki - 38:23, w tym 17:4 na atakowanej tablicy. Meritumkredyt Pogoń popełniła do tego 21 strat przy 13 rywala.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko kapitalnie zaczęła ten pojedynek. Trafiła pięć pierwszych rzutów i prowadziła 10:2. Pogoń powróciła do walki o zwycięstwo. Doprowadziła nawet do remisu 14:14 a po 10 minutach przegrywała 24:25.

Już początek drugiej kwarty wskazywał na sukces gospodarzy, którzy wygrywali 40:27. Goście w Kłodzku stawili się w dziesiątkę a na parkiecie pojawiło się ośmiu koszykarzy z Prudnika. Mimo tego faktu starali się utrzymać tempo narzucone przez ostatni zespół I ligi. W decydującej odsłonie zdobyli jednak tylko 13 "oczek" i definitywnie zaprzepaścili szansę na przerwanie fatalnej serii.

Gospodarzy do sukcesu poprowadzili Marcin Bluma i Aleksander Leńczuk. Pierwszy z tego duetu zdobył 21 punktów i 11 zbiórek. Drugi dołożył 20 "oczek". Nie należy zapominać jednak o pozostałych koszykarzach. Spory wkład w zwycięstwo mieli Michał Lipiński, Marcin Kowalski i Michał Weiss.

Dla Pogoni najwięcej punktów rzucił Grzegorz Mordzak - 17. Wspierali go Tomasz Prostak i Patryk Nowerski. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Jarosław Bartkowiak. Były zawodnik drużyny z Kłodzka zdobył 11 punktów. Nie mylił się Dawid Morawiec, który trafił cztery rzuty co złożyło się na 10 "oczek". Wszystkie te osiągnięcia na nic się jednak zdały przy kolejnym złym rezultacie osiągniętym przez drużynę.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Meritumkredyt Pogoń Prudnik 100:83 (25:24, 26:22, 30:24, 19:13)

Zetkama Doral Nysa: Bluma 21, Leńczuk 20, Kowalski 12, Lipiński 12, Weiss 8, Kliniewski 7, Kasiński 6, Sanny 6, Wojciechowski 5, Rogalewski 3, Muskała 0.

Meritumkredyt Pogoń: Mordzak 17, Prostak 15, Nowerski 13, Bartkowiak 11, Morawiec 10, Nowakowski 9, Mroczek-Truskowski 8, Krawiec 0.