NCAA: Jakub Nizioł lepszy od Przemysława Karnowskiego

W czwartek na parkietach uniwersyteckich w USA zaprezentowało się dwóch Polaków. Punktowo lepiej wypadł Jakub Nizioł, choć jego zespół przegrał swoje spotkanie.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs nie zwalnia tempa i pokonując na wyjeździe Loyola Marymount Lions 90:60 odniosła już dwudzieste piąte zwycięstwo w bieżącym sezonie NCAA. Przemysław Karnowski spędził w tym pojedynku na parkiecie 22 minuty i w tym czasie zanotował 7 punktów (2/4 za 2, 3/6 za 1), 6 zbiórek i asystę. Najskuteczniejszy wśród wygranej ekipy był Nigel Williams-Goss, autor 19 "oczek".

Jakub Nizioł znów rozpoczął mecz w pierwszej piątce, jednak jego Cal Poly Mustangs uległo uczelni Hawai'i Rainbow Warriors 65:74. Polak w ciągu 24 minut gry zapisał na swoim koncie 10 punktów trafiając 2 z 6 rzutów za 3 oraz 2 z 4 prób za 2. Ponadto dodał do tego 4 zbiórki, 2 asysty i 2 bloki. Cal Poly obecnie legitymuje się bilansem 7-17.

Czy Jakub Nizioł ma szansę na podobną karierę w NCAA jak Przemysław Karnowski?