Wojna nerwów w Gliwicach. Minimalne zwycięstwo GTK

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski /
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski /

Wielkie emocje w Gliwicach. W 25. kolejce I ligi podopieczni Pawła Turkiewicza rzutem na taśmę pokonali Biofarm Basket Poznań 57:56.

Koszykarze z Gliwic mieli w tym meczu sporo do udowodnienia. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn niespodziewane zwycięstwo odniósł Biofarm Basket Poznań, który odrobił wówczas 20-punktową stratę. - Wiemy, że nie będzie łatwo, o czym przekonaliśmy się już w pierwszej rundzie. Na pewno będziemy mocno skoncentrowani i chcemy się odegrać za tamtą porażkę - tłumaczył przed meczem Damian Pieloch.

Drużyna z Poznania do środowego meczu przystąpiła bez dwóch rozgrywających: Piotra Wielocha oraz Patryka Stankowskiego. Mimo osłabień, podopieczni trenera Przemysława Szurka zaskoczyli już w pierwszej kwarcie.

Świetna defensywa Biofarmu sprawiła, że goście z Poznania zanotowali aż osiem przechwytów. Liderem przyjezdnych byli dwaj podkoszowi: Adam Metelski oraz Filip Struski, którzy opanowali grę pod tablicami.

Co mówią statystyki? Obie drużyny nie miały najlepszego dnia w rzutach z dystansu. Dużo lepiej dzielili się piłką gospodarze, jednak wspomniane wcześniej zbiórki pozwalały ekipie z Wielkopolski utrzymywać prowadzenie.

Losy meczu rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie. Podopieczni Pawła Turkiewicza postawili mocniejszą defensywę, z którą Basket Poznań miał sporo kłopotów. Miejscowi uzyskali przewagę po kilku szybkich kontrach, które wyprowadzali po stratach gości z Wielkopolski.

W zespole z Gliwic najskuteczniejszy okazał się Łukasz Ratajczak, autor 10 punktów. W szeregach Biofarmu warto wyróżnić natomiast Filipa Struskiego, który zanotował double-double (16 punktów, 10 zbiórek).

GTK Gliwice - Biofarm Basket Poznań 57:56 (12:23, 18:16, 10:10, 17:7)

GTK: Ratajczak 10, Podulka 9, Salamonik 9, Filipiak 8, Pieloch 8, Radwański 5, Dziemba 4, Weselak 4 (13 zb.), Jędrzejewski 0, Zmarlak 0.

Biofarm: Struski 16 (10 zb.), Metelski 12, Fiszer 9, Leszczyński 8, Smorawiński 3, Bręk 2, Frąckowiak 2, Kurpisz 2, Migała 2, Ryżek 0.

Czy Biofarm Basket Poznań zagra w play-offach?