Czarni są fenomenalni i wygrali kolejny mecz

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk kochają horrory. Nie inaczej było w sobotę w Sopocie. Podopieczni Robertsa Stelmahersa musieli drżeć o wygraną do samego końca, triumfując ostatecznie nad Treflem 84:80.

Krzysztof Kaczmarczyk

Obwód zza wielkiej wody zrobił swoje. Czarne Pantery do sukcesu poprowadził duet  Anthony Goods - Chavaughn Lewis. Obaj solidarnie zaliczyli po 20 oczek, a Energa Czarni Słupsk wygrała swój ósmy mecz z dziesięciu ostatnio rozegranych.

Podopieczni Robertsa Stelmahersa w ostatnim czasie są specjalistami od horrorów. W swoich trzech ostatnich meczach wygrywali bądź przegrywali różnicą nie więcej niż 2 punkty. W Sopocie pokonali Trefla "aż" czterema oczkami.

W połowie pierwszej kwarty Goods trafił zza łuku i Czarne Pantery objęły prowadzenie 13:10. Jak się później okazało - tego prowadzenia nie oddali już do ostatniej syreny w meczu. Emocji jednak nie brakowało.

Goods już po pierwszej kwarcie miał na swoim koncie 9 punktów, a słupszczanie nawet 11 oczek przewagi. W drugiej goście prowadzili nawet 36:24, ale wtedy do ataku ruszył Anthony Ireland. Straty na chwilę zmalały do sześciu oczek.

Na chwilę, bo jeszcze przed przerwą goście ponownie odskoczyli i było nawet 51:34 dla nich. Po zmianie stron Trefl nie dał jednak za wygraną, a gdy zza łuku trafił Artur Mielczarek straty sopocian zmalały do pięciu oczek. Od tego momentu rozpoczęła się heroiczna walka o to, by dopaść rywala.

Gdy w decydujących minutach do gry "włączył się" Filip Dylewicz, mecz nabrał rumieńców. To po jego trójce w 36 minucie był remis 70:70. Nie do zatrzymania był też Ireland, który dwie minuty później wyprowadził swój zespół na jednopunktowe prowadzenie!

Kluczowe słowo należało jednak do słupszczan, a konkretnie do Grzegorza Surmacza. Ten przeprowadził akcję 2+ ustalając wynik spotkania. W odpowiedzi trójka nie weszła Irelandowi i wygrana Czarnych Panter stała się faktem.

Czarni pokazali po raz kolejny, że wszystkie problemy mają już daleko za sobą, a w fazie play-off mogą byc bardzo niewygodnym rywalem dla czołówki PLK.

Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk 80:84 (18:27, 20:24, 20:16, 22:17)

Trefl: Anthony Ireland 24, Filip Dylewicz 20, Marcin Stefański 10, Artur Mielczarek 10, Piotr Śmigielski 6, Nikola Marković 4, Jakub Karolak 4, Tyler Laser 2, Michał Kolenda 0.

Energa Czarni: Anthony Goods 20, Chavaughn Lewis 20, David Kravish 14, Marcus Ginyard 11, Dallin Bachynski 7, Łukasz Seweryn 5, Grzegorz Surmacz 5, Mantas Cesnauskis 2, Piotr Dąbrowski 0.

Czy Energa Czarni ponownie sięgną po medal w PLK?