Paul Millsap krytykuje Wizards: To jest MMA, co oni robią

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TASOS KATOPODIS /
PAP/EPA / TASOS KATOPODIS /

- My graliśmy w koszykówkę, a oni uprawiali MMA - tak pierwszy mecz fazy play-off Wizards - Hawks (114:107) skomentował Paul Millsap, który musiał toczyć zacięte boje z podkoszowymi rywali.

Sporych emocji dostarczył pierwszy mecz fazy play-off pomiędzy Washington Wizards a Atlantą Hawks. Goście mieli w drugiej kwarcie osiem punktów przewagi, ale po przerwie warunki na boisku dyktowali już "Czarodzieje", którzy dość pewnie zwyciężyli 114:107.

Gospodarzy do wygranej poprowadził John Wall - autor 32 punktów i 14 asyst. Swój wkład w triumf Wizards miał Marcin Gortat, który skompletował double-double na poziomie 14 "oczek" i 10 zbiórek.

Paul Millsap, jeden z liderów "Jastrzębi", skrytykował pomysł na grę Wizards. - Różnica pomiędzy nami jest taka, że my graliśmy w koszykówkę, a oni uprawiali MMA. Grali bardzo fizycznie. Musimy się w kolejnym spotkaniu temu przeciwstawić. Też potrafimy być twardzi - przyznał.

O sile Wizards Millsap przekonał się na własnej skórze. To właśnie nad jego głową efektownym wsadem popisał się Marcin Gortat. Polak zareagował tak ekspresyjnie, że został ukarany przewinieniem technicznym.

Koszykarz Hawks nie miał łatwo w tym meczu. Toczył zacięte boje pod koszem z Markieffem Morrisem, który mocno uprzykrzył mu życie. - To był dopiero pierwszy mecz. To będzie długa seria, damy z siebie wszystko - zapowiedział.

Kolejne spotkanie w tej serii w nocy ze środy na czwartek.