NBA: 22 trójki Rockets! Derby Teksasu dla Houston

Cleveland Cavaliers i Houston Rockets objęli prowadzenie 1-0 w półfinałach konferencji play-off. Mistrzowie NBA pokonali Toronto Raptors 116:105, z kolei Rakiety trafiły na parkiecie Ostróg aż 22 trójki.

Jacek Konsek
PAP/EPA / LARRY W. SMITH

Piąty mecz i piąta wygrana w tegorocznych play-off. Koszykarze Cleveland Cavaliers udanie rozpoczęli walkę o finał Wschodu, pewnie pokonując Toronto Raptors 116:105. LeBron James z 35 punktami okazał się liderem Cavs. 24 oczka dołożył Kyrie Irving, z kolei Kevin Love miał 18 punktów.

James pociągnął zespół w trzeciej kwarcie, kiedy Raptors doszli na siedem punktów. Jego dziewięć oczek z rzędu pozwoliło gospodarzom odjechać na dobre. Podczas jednej z akcji James chwycił piwo od jednej z osób roznoszących napoje w hali i przyłożył do ust. - Gdyby to było czerwone wino, to pewnie napiłbym się. Nie jestem fanem piwa - żartował później.

Kyle Lowry miał 20 punktów i 11 asyst, DeMar DeRozan dołożył 19 oczek. Drugi mecz zaplanowano na środę.

Tymczasem na Zachodzie aż 22 trójki trafili koszykarze Houston Rockets, którzy w derbach Teksasu pokonali San Antonio Spurs 126:99 i objęli prowadzenie w serii 1-0. Dla Ostróg była to najwyższa porażka w meczu otwierającym serię pod wodzą Gregga Popovicha.

Rockets mieli 22/50 w rzutach za trzy - to liczby, których nie miał żaden zespół w meczu play-off przeciwko Spurs. W drugiej połowie goście prowadzili różnicą nawet 39 punktów.

Clint Capela zdobył 20 punktów i miał 13 zbiórek, z kolei James Harden do 20 oczek dołożył 14 asyst. Skuteczniejszy od nich był jedynie Trevor Ariza, autor 23 punktów, w tym pięciu trójek.