LeBron James od lat nie był tak słaby

W trzecim meczu serii półfinałowej w Konferencji Wschodniej, Cleveland Cavaliers ulegli przed własną publicznością Boston Celtics (108:111). Jednym z winowajców porażki jest LeBron James. Dawno nie rozegrał tak słabego spotkania.

Piotr Szarwark
PAP/EPA / CJ Gunther
11 punktów (4-13 z gry), 6 asyst, 6 zbiórek i aż 6 strat - to dorobek LeBrona Jamesa w trzecim meczu serii pomiędzy Cleveland Cavaliers  a Boston Celtics. Jeden z najlepszych koszykarzy w lidze NBA nie zdobył ani jednego punktu w ostatnich 16 minutach spotkania, a rywale odrobili duże straty i ostatecznie triumfowali 111:108.

- To był dla mnie bardzo trudny mecz, nie tylko w drugiej połowie. Koledzy z drużyny utrzymywali zespół w grze, wypracowali przewagę, ale mi czegoś zabrakło. To wszystko co mogę powiedzieć na temat mojego występu - skomentował LBJ.

Jeśli szerzej spojrzymy w statystyki, wniosek jest jeden - LeBron James dawno nie miał tak słabego występu w tej fazie sezonu. Mecz z Celtics był dla niego 107. w play-offach przed własną publicznością i nigdy do tej pory nie zdobył mniej niż 11 punktów. Co więcej, ostatni raz sytuacja, w której LeBron zagrał całą czwartą kwartę i nie zdobył w niej ani jednego punktu we własnej hali, zdarzyła się w lutym 2006 roku. Cavaliers roztrwonili w tej potyczce 21 oczek przewagi, a dotychczas drużyna Jamesa miała bilans 49-0, kiedy prowadziła różnicą przynajmniej 20 punktów.

32-latek o tym meczu z pewnością będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Okazja do rehabilitacji w nocy z wtorku na środę (godz. 02:30), kiedy Cavs po raz drugi podejmą Celtics.

Kto zwycięży w czwartym meczu tej serii?