MVP EuroBasketu odchodzi z reprezentacji

Goran Dragić potwierdził swoją deklarację sprzed mistrzostw Europy w koszykówce. Dla Słoweńca finałowy mecz EuroBasketu był ostatnim w barwach reprezentacji.

Piotr Szarwark
Goran Dragić, największa gwiazda reprezentacji Słowenii PAP/EPA / Markku Ojala / Goran Dragić, największa gwiazda reprezentacji Słowenii
Goran Dragić przyznał przed mistrzostwami Europy, że będzie to jego ostatnia impreza w barwach reprezentacji Słowenii. Rozgrywający zakończył ten etap kariery najlepiej jak mógł - poprowadził zespół do historycznego złotego medalu.

- Osiągnąłem, co chciałem. Zdobyłem złoty medal mistrzostw Europy z reprezentacją Słowenii i to odpowiedni moment, by się pożegnać z kadrą - potwierdził we wtorek.

Zawodnik, który na co dzień występuje w NBA, podczas mistrzostw Europy notował średnio 22,6 punktu. W finale zdobył aż 35 punktów, a Słowenia pokonała Serbię 93:85. Dragić został uznany za najbardziej wartościowego gracza tego turnieju.

Jednym z powodów decyzji zawodnika jest zmiana formatu rozgrywania kwalifikacji do wielkich imprez. W listopadzie rozpocznie się walka o awans do mistrzostw świata, a reprezentacje będą grały w okienkach wyznaczonych przez FIBA. To uniemożliwia przyjazd na kadrę zawodnikom występującym w lidze NBA.

Czy Słowenia będzie wiodła prym w Europie nawet bez Gorana Dragicia?