NBA preseason: Gortat na ósemkę

Marcin Gortat zdobył osiem punktów dla Washington Wizards, którzy po pechowej końcówce przegrali z Miami Heat 115:117 w przedostatnim meczu przedsezonowym NBA.

Jacek Konsek
Marcin Gortat Polak zagra w kolejnym sezonie w LA Clippers Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Marcin Gortat. Polak zagra w kolejnym sezonie w LA Clippers
Wizards przegrali pierwsze spotkanie przedsezonowe, bowiem trójkę w ostatnich sekundach czwartej kwarty trafił sprowadzony z Boston Celtics Jordan Mickey. Żar triumfował 117:115, wygrywając ostatnią część gry 34:28.

Marcin Gortat nie był tego dnia w centrum uwagi. Oddał tylko pięć rzutów z gry - najmniej ze wszystkich gracy wyjściowego składu Czarodziei. Trafił do kosza trzy razy, gromadząc w sumie osiem punktów. Łodzianin dołożył do tego trzy zbiórki i asystę, spędzając na parkiecie 24 minuty.

Wcześniej wydawało się, że bohaterem spotkania zostanie rezerwowy rozgrywający Wizards, Tim Frazier, który wyprowadził Wizards na prowadzenie 115:114. Trójka Mickey'a okazała się jednak kluczowa dla losów rywalizacji.

Dość niespodziewanie najlepszym strzelcem drużyny Gortata okazał się Jason Smith, autor 20 punktów, w tym czterech trójek. Dwójka liderów Wall-Beal dołożyła odpowiednio 16 i 15 "oczek".

W innych ciekawych spotkaniach Boston Celtics pokonali Charlotte Hornets 108:100, a najlepszym graczem gości był Kyrie Irving - 16 punktów, 10 asyst i pięć zbiórek w 27 minut.

22 punkty w zaledwie 15 minut, w tym 14/18 z linii rzutów wolnych to dorobek Joela Embiida z meczu przeciwko Brooklyn Nets. Jeszcze lepiej spisał się Chorwat Dario Saric, który trafił pięć trójek i zanotował 26 "oczek" dla Szóstek, które triumfowały 133:114.