Houston Rockets wygrywają po raz 18 z rzędu!

Niesamowita seria zwycięstw Rakiet trwa nadal! Koszykarze z Teksasu dzięki rewelacyjnej postawie Tracy'ego McGrady'ego (41 punktów i 9 asyst) pokonali minionej nocy New Orleans Hornets, co było ich 18 kolejną wygraną! Passa Rockets jest 4 najlepszą w historii NBA. Tymczasem Atlanta Hawks jednego wieczoru dwukrotnie pokonała Miami Heat. Wszystko z powodu dokończenia przerwanych 52 sekund z grudniowej potyczki.

Jacek Konsek

Podopieczni Ricka Adelmana zwyciężyli jednego z potentatów na Zachodzie i awansowali na 3 miejsce w konferencji. W każdym z ostatnich 9 meczów Houston wygrywało z rywalami różnicą, co najmniej 10 punktów! W historii NBA miały miejsce już tylko 3 dłuższe serie zwycięstw z niesamowitą passą 33 spotkań Los Angeles Lakers z sezonu 1971/1972. Co ciekawe kolejne 3 mecze Rakiety rozegrają z zespołami z Konferencji Wschodniej, które legitymują się ujemnymi bilansami zwycięstw i porażek. Minionej nocy kluczem do wygranej okazała się świetna skuteczność zza linii 7,24m, skąd gospodarze trafili aż 14 razy (rekord sezonu). - Ta seria jest świetna a my tworzymy małą część historii. Ale to tak naprawdę nie znaczy zbyt wiele - mówił po meczu McGrady.

Nic lepszego nie mogło przydarzyć się Atlancie Hawks jak 2 zwycięstwa jednego wieczoru. Jastrzębie walczące o awans do play off najpierw pokonały Miami Heat w dokończonym meczu z grudnia zeszłego roku 114:111 a po 15 minutowej przerwie rozegrano już regulaminowy pojedynek. W nim brylował przede wszystkim strzelec gospodarzy Joe Johnson, który na swoim koncie zapisał 39 punktów. Spotkanie było niezwykle wyrównane do ostatnich chwil, kiedy Żar miał przynajmniej 3 szanse na doprowadzenie do dogrywki. Najpierw Ricky Davis i Dwyane Wade pudłowali za trzy punkty a po niecelnym rzucie osobistym Salima Stoudamire'a chybił również Daequan Cook. Dzięki tej wygranej podopieczni Mike'a Woodsona wskoczyli na 8 miejsce na Wschodzie - ostatnie premiowane awansem do play off.

8 kolejne zwycięstwo zanotowała tymczasem najlepsza drużyna w NBA - Boston Celtics. Koszykarze z Massachusetts gładko pokonali Memphis Grizzlies na ich własnym parkiecie 119:89. Wczorajszy wieczór zapadnie w pamięci szczególnie Kevinowi Garnettowi, który zdobył 17 punktów i jako 32 gracz w historii ligi przekroczył barierę 20000 punktów. Niespełna 32-letni silny skrzydłowy jest jednym z czterech graczy obecnie występujących w NBA, którzy mogą pochwalić się takim osiągnięciem. Jego kolega z zespołu Ray Allen jest na dobrej drodze do powtórzenia wyniku rok młodszego kolegi, ponieważ w dniu wczorajszym przekroczył 18000 punktów. Popularny RayRay był najskuteczniejszym graczem minionej nocy z 23 punktami na koncie. - Oni mieli fantastyczną pierwszą kwartę. Walczyliśmy trochę, jednak oni dysponowali większą siłą rażenia - mówił po meczu szkoleniowiec Niedźwiadków Marc Iavaroni.