Euroliga: Unicaja ograła Real, show Adama Waczyńskiego!

Wielki Real Madryt na kolanach. Unicaja Malaga odniosła arcyważną wygraną nad Królewskimi 80:75. Ogromny udział w tym miał Adam Waczyński, który znowu trafiał seryjnie zza łuku.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński, kapitan reprezentacji Polski Materiały prasowe / KoszKadra / Andrzej Romański / Na zdjęciu: Adam Waczyński, kapitan reprezentacji Polski
W Maladze było bardzo gorąco - derby Hiszpanii w Eurolidze nie zawiodły. 10 292 fanów zobaczyło znakomite zawody i wielki triumf swoich ulubieńców.

Unicaja prowadziła od samego początku, a Real do pracy zabrał się dopiero po przerwie. Podopieczni Pablo Laso musieli odrabiać 12 punktów straty z drugiej kwarty i w 27 minucie po trójce Rudy'ego Fernandeza mieli już remis.

Wtedy dwie ważne akcje wykończył Ray McCallum, a na przełomie trzeciej i czwartej kwarty dwukrotnie zza łuku przymierzył Adam Waczyński. Unicaja prowadziła wówczas 60:52. Dwie kolejne dołożył Dragan Milosavljević, kolejną Nemanja Nedović i gospodarze mieli 13 oczek więcej od Realu. Tej ucieczki Królewscy skasować już nie zdołali.

To był znakomity wieczór dla Waczyńskiego. Kapitan reprezentacji Polski z dorobkiem 15 oczek był - wspólnie z McCallumem - najskuteczniejszym graczem Unicaji. Nasz snajper trafił 5 z 8 rzutów z gry, z czego 4 na 6 prób zza łuku. Dołożył do swoich statystyk jeszcze 5 zbiórek, asystę i przechwyt. Wskaźnik efektywności jego gry wskazał liczbę 22 i był to najlepszy wynik w drużynie.

Unicaja wygrała swój ósmy mecz w rozgrywkach i pozostaje w walce o udział w fazie play-off. Waczyński w 16 meczach notuje na swoim koncie średnio 10,1 punktu (drugi wynik w zespole), 2,8 zbiórki i 1,3 asysty.

Unicaja Malaga - Real Madryt 80:75 (McCallum 15, Waczyński 15, Nedović 11, Brooks 10 - Doncić 16, Fernandez 10, Carroll 10)