Co za sytuacja! Dwóch graczy Trefla wyrzuconych z boiska!

Obie Trotter i Łukasz Kolenda, rozgrywający Trefla Sopot, przedwcześnie zakończyli spotkanie z Miastem Szkła Krosno. Amerykanin otrzymał dwa przewinienia techniczne, z kolei młody Polak został ukarany dwoma faulami niesportowymi.

Karol Wasiek
Obie Trotter WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Obie Trotter
Pierwszy z boiska wyleciał Obie Trotter, który w ciągu zaledwie kilku sekund w trakcie drugiej kwarty meczu został przez jednego z sędziów ukarany dwoma przewinieniami technicznymi.

Amerykanin zszedł z boiska przy stanie 40:21 dla Miasta Szkła Krosno. Sfrustrowany koszykarz wykłócał się z arbitrem o faul, a gdy ten ukarał go "technikiem" machnął z niezadowolenia w jego stronę ręką. Sędzia nie pozostał mu dłużny i wyrzucił go do szatni. Trener Marcin Kloziński nie mógł się z tym faktem pogodzić i długo dyskutował z arbitrami na temat tej sytuacji. Trudno mu się dziwić - Trotter to podstawowy rozgrywający jego drużyny.

Łukasz Kolenda z parkietu zszedł z kolei w połowie czwartej kwarty. Młody, polski rozgrywający "zarobił" dwa przewinienia niesportowe. Na dodatek pod koniec meczu z powodu pięciu fauli boisko opuścił Steve Zack.

Trefl Sopot przegrał z Miastem Szkła Krosno 81:85 i ma coraz mniejsze szanse na awans do fazy play-off.

Czy Obie Trotter "zasłużył" na wyrzucenie z boiska?