EBLK: niespodzianek nie stwierdzono, Artego i CCC z pewnymi wygranymi

Faworytki zrobiły swoje. Artego Bydgoszcz i CCC Polkowice bez najmniejszych problemów odprawiły swoje rywalki w 20. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

Krzysztof Kaczmarczyk
DeNesha Stallworth WP SportoweFakty / APR / Na zdjęciu: DeNesha Stallworth
Lublinianki lubią w tym sezonie "zaszaleć" na wyjeździe i sprawić niespodziankę, jednak w Bydgoszczy niemal od pierwszych minut zostały w pełni zdominowane.

Artego na starcie wykorzystywało przewagę pod koszem, gdyż cały mecz "przesiedziała" Uju Ugoka. Przy tym braku Dragana Stankovic i DeNesha Stallworth błyszczały od początku, już do przerwy mając na swoim koncie łącznie 28 punktów przy skuteczności 11 na 14 z gry.

Na drugą połowę "Pszczółki" wychodziły z 21-punktową stratą. Zdołały odrobić jej lwią część, bowiem w połowie trzeciej kwarty było tylko 55:47 dla Artego. Aktualne liderki EBLK szybko jednak zdołały odskoczyć, a nie przeszkodziła w tym kontuzja stawu skokowego Julie McBride.

Wielką rolę odegrała tutaj Elżbieta Międzik, która grała niczym profesor. Doświadczona rzucająca zaliczyła 19 punktów, 8 asyst, 6 zbiórek i 3 przechwyty, a jej zespół wygrał ostatecznie 86:55.

Najmniejszych problemów z wygraną nie miały również zawodniczki CCC Polkowice. Rywalki z Siedlec tylko w pierwszej połowie trzymały dystans. Po przerwie dominacja Pomarańczowych była niepodważalna.

Nie do zatrzymania była Alysha Clark, a doskonale swoje minuty wykorzystała Angelika Stankiewicz - wszystko za sprawą nieobecności Miljany Bojović, która "na chwilę" opuściła drużynę. Polska rzucająca w 25 minut na parkiecie zaliczyła 19 oczek, wykorzystując 7 z 8 rzutów z gry. Clark dołożyła 23 punkty, 6 zbiórek i tyle samo asyst, a CCC wygrało aż 102:65.

W niedzielę rozegrane zostanie jeszcze jedno spotkanie tej serii. O godzinie 19 we Wrocławiu Ślęza podejmie Basket 90 Gdynia. Na zakończenie kolejki Wisła CanPack Kraków zagra z Eneą AZS Poznań - ten pojedynek rozegrany zostanie w poniedziałek.

Wyniki niedzielnych meczów 20. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:

Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86:55 (28:14, 18:11, 17:22, 23:8)

Artego: Stanković 20, Międzik 19, Stallworth 17, McBride 10, O'Neill 10, Żurowska-Cegielska 6 (11 zb), Adamowicz 4.

AZS UMCS: Fitzgerald 15, Butuluja 14, Dorogobuzowa 11, Witkowska 6, Dobrowolska 3, Cebulska 3, Mistygacz 2, Poleszak 1, Kędzierska 0.

PGE MKK Siedlce - CCC Polkowice 65:102 (16:21, 22:24, 13:30, 14:27)

PGE MKK: Mołłowa 20, Trzeciak 13, Parysek-Bochanik 12, Kondus 11, Dusanić 6, Stępień 3, Lapszyński 0, Gajw 0.

CCC: Clark 23, Stankiewicz 19, Fagbenle 15, Sandrić 13, Spanou 2, Puss 12, Leciejewska 8 (10 zb), Ervin 8, Gajda 2, Idziorek 0.

1KS Ślęza Wrocław - Basket 90 Gdynia 87:83 (30:16, 23:22, 16:25, 18:20)

Ślęza: Treffers 20, Kaczmarczyk 15, Dikeoulakou 14, Ajduković 13, Zoll-Norman 12, Sosnowska 7, Perez 5, Boonstra 1, Majewska 0.

Basket: Copper 25, Vitola 18, Handy 12, Skerović 8, Aleksandravicius 7, Rembiszewska 7, Jankoska 4, Jakubiuk 2, Kotnis 0, Ossowska 0, Podgórna 0.