Dogrywka we Włocławku! Hit dla Twardych Pierników, bohater Diduszko!

W sobotnim hicie 4. kolejki Energa Basket Ligi, Anwil Włocławek, po dogrywce, przegrał we własnej hali z Polskim Cukrem Toruń 76:79.
Jacek Konsek
Cheikh Mbodj PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Cheikh Mbodj

Bartosz Diduszko nigdy nie był wybitnym snajperem, nie trafiał też często najważniejszych rzutów w meczu. Inaczej było w sobotnie, wczesne popołudnie. Zawodnik rodem z Bytomia trafił dwie trójki w dogrywce, dzięki czemu Polski Cukier Toruń pokonał Anwil 79:76.

Mistrzowie Polski już po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość lokalnego rywala, wcześniej Polski Cukier był lepszy w Superpucharze Polski. Gospodarze mieli jednak wszystkie atuty, aby sięgnąć po trzecie zwycięstwo. Zanotowali bowiem świetną pierwszą połowę, w której to prowadzili nawet 42:28. Duet Josip Sobin - Mateusz Kostrzewski był nie do zatrzymania, zdobywając 23 punkty w tym okresie.

Coś jednak zacięło się w grze włocławian tuż po przerwie. Zaledwie osiem punktów w trzeciej kwarcie, tylko dwa celne rzuty z gry i brak pomysłu na grę. Co więcej, podopieczni trenera Milicicia nie potrafili zamieniać na punkty nawet rzutów wolnych, notując aż 10 pomyłek w tym elemencie! Goście nie mogli tego nie wykorzystać. Skrupulatnie odrabiali straty i mogli nawet zakończyć zawody w regulaminowym czasie gry.

Nieoceniony w kluczowych momentach był Karol Gruszecki, który podobnie jak Diduszko zdobyli po 15 punktów, z kolei Krzysztof Sulima dołożył niezwykle cenne punkty spod kosza w czwartej kwarcie. Gościom w wygranej nie przeszkodził nawet fakt, że w ich składzie zabrakło kontuzjowanego Przemysław Karnowski, a Łukasz Wiśniewski z powodu urazu spędził na parkiecie tylko osiem minut.

Obrońcy tytułu po 4. kolejkach mają już dwie porażki i będą musieli gonić czołówkę. W niej zadomowią się na dłużej Twarde Pierniki, które wraz ze Stelmetem i Arką są niepokonani w Energa Basket Lidze z bilansem 4-0.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 76:79 (25:23, 19:10, 8:16, 17:20, 7:10)

Anwil: Josip Sobin 15, Walerij Lichodiej 13, Chase Simon 10, Mateusz Kostrzewski 10, Kamil Łączyński 9, Jarosław Zyskowski 7, Nikola Marković 4, Michał Michalak 4, Szymon Szewczyk 3, Igor Wadowski 1, Jakub Parzeński 0.

Polski Cukier: Karol Gruszecki 15, Bartosz Diduszko 15, Rob Lowery 12, Cheikh Mbodj 12, Aaron Cel 9, Tomasz Śnieg 8, Krzysztof Sulima 6, Łukasz Wiśniewski 2.