NBA: wielki mecz Embiida! Dogrywka w Filadelfii

Joel Embiid zdobył 42 punkty i miał 18 zbiórek, a jego Philadelphia 76ers po dogrywce pokonała Charlotte Hornets 133:132. Brooklyn Nets niespodziewanie pokonali Denver Nuggets, po zwycięskim rzucie LeVerta.

Jacek Konsek
Joel Embiid Getty Images / Drew Hallowell / Na zdjęciu: Joel Embiid

7-0 - takim bilansem we własnej hali mogą pochwalić się koszykarze Philadelphii 76ers. Nikt nie grał lepiej przed swoją publicznością w NBA niż Szóstki, które w sobotę po dogrywce pokonały Charlotte Hornets 133:132. Joel Embiid był tego dnia wielki - zdobył 42 punkty, zebrał 18 piłek, miał cztery bloki i cztery asysty. Co najważniejsze, w kluczowych momentach nie mylił się na linii rzutów wolnych, notując w tym elemencie 19/22.

Szerszenie mimo porażki, pokazały wielki charakter. Przegrywali już różnicą 21 punktów, a na nieco ponad minutę przed końcem czwartej kwarty prowadzili +5. To głównie zasługa Kemby Walkera, który 19 ze swoich 30 punktów wywalczył w czwartej kwarcie. Tego dnia jednak nie było mocnych na Embiida oraz Bena Simmonsa, który dołożył 22 punkty, 13 asyst i osiem zbiórek.

Caris LeVert rzutem niemalże równo z końcową syreną dał niespodziewane zwycięstwo Brooklyn Nets na parkiecie silnych w tym sezonie Denver Nuggets. - To coś, o czym marzy się od dziecka. Mieć piłkę w rękach i nie zważać na nikogo obok - przyznał bohater Nets.

Nuggets przegrali pierwsze spotkanie we własnej hali w tym sezonie, mimo że Nikola Jokić rozegrał kapitalne zawody. Serb zapisał na swoim koncie 37 punktów i miał 21 zbiórek. D'Angelo Russell z 23 "oczkami" okazał się najlepszym strzelcem gości, którzy z kolei wygrali trzeci kolejny mecz.

17 celnych trójek Boston Celtics to za mało na Utah Jazz. Koszykarze z Salt Lake City pokonali Celtów 123:115, odnosząc dopiero drugą wygraną na własnym parkiecie. Joe Ingles zdobył 27 punktów dla Jazzmanów. 13 "oczek" dla gości wywalczył Gordon Hayward, który został chłodno przywitany przez swoich byłych fanów.

Wyniki:

Orlando Magic - Washington Wizards 117:108 (32:25, 31:23, 26:26, 28:34)
(Vucević 21, Gordon 20, Fournier 15 - Beal 27, Wall 19, Oubre 19)

Philadelphia 76ers - Charlotte Hornets 133:132 (33:33, 32:17, 31:35, 23:34, 14:13)
(Embiid 42, Simmons 22, Sarić 18 - Walker 30, Lamb 17, Bacon 15)

Atlanta Hawks - Detroit Pistons 109:124 (20:40, 31:34, 26:29, 32:21)
(Lin 19, Young 16, Spellman 14 - Drummond 23, Johnson 22, Galloway 16)

Miami Heat - Indiana Pacers 102:110 (26:24, 33:27, 21:33, 22:26)