Alpe Adria Cup: nie ma mocnych na GTK, gliwiczanie ograli KK Sencur

Cztery mecze i cztery zwycięstwa - GTK Gliwice utrzymało miano niepokonanych w Alpe Adria Cup wygrywając na wyjeździe z KK Sencur 101:87. Triumfem tym podopieczni Pawła Turkiewicza przypieczętowali awans do ćwierćfinałów.

Krzysztof Kaczmarczyk
Myles Mack Materiały prasowe / Materiały prasowe / Rafał Rusek / Na zdjęciu: Myles Mack
Kolejny ofensywny popis GTK - na Słowenii gliwiczanie wykorzystali 17 z 27 rzutów zza łuku, przekroczyli granicę 100 punktów i pewnie ograli KK Sencur.

Myles Mack i Desmond Washington uzyskali po 19 punktów. Trzy mniej dołożył Jakub Dłoniak, który był bezbłędny na dystansie (4/4). 19 minut na parkiecie spędził Maverick Morgan, który powrócił do GTK. Amerykański środkowy w tym czasie uzbierał 4 "oczka".

GTK było faworytem i od początku ruszyło mocno i skutecznie. Nie do zatrzymania był Damonte Dodd, z obwodu trafiali Myles Mack i Riley LaChance, a gliwiczanie już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 13-punktowe prowadzenie.

Gdy w drugiej włączył się Desmond Washington było już 40:23. Gospodarze zdołali się jednak otrząsnąć, serię punktów zaliczył Ramo Rizvić i przewaga zaczęła topnieć - w 22 minucie KK Sencur przegrywało już tylko 51:54.

Podopieczni Pawła Turkiewicza zdołali jednak uciec. Ważną trójkę trafił Piotr Robak, a tzry dołożył Mack. Słoweńcy utrzymywali dystans, bo skutecznie grał Marko Popadić. Sam jednak niewiele mógł zrobić. GTK w decydującej części trafiło siedmiokrotnie z dystansu zapewniając sobie wygraną i awans.

Obwód gliwiczan pokazał naprawdę wielką moc - Dłoniak miał 4/4 zza łuku, Mack 5/6, Washington 3/5. Turkiewicz ma teraz dużo opcji na wypadek, gdyby ktoś zawodził. Podobnie jest pod koszem gdzie doszedł Morgan. Dodd - przez problemy z faulami - spędził na parkiecie zaledwie 22 minuty (10 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty).

KK Sencur - GTK Gliwice 87:101 (21:31, 25:20, 19:26, 22:24)

KK: Marko Popadić 17, Ramo Rizvić 15, Dino Murić 14, Smiljan Pavić 12, Nejc Martincić 8, Uros Zadnik 7, Jan Novak 5, Zeljko Marković 4, Miljan Pavković 3, Mark Znidar 2.

GTK: Myles Mack 19, Desmond Washington 19, Jakub Dłoniak 16, Riley LaChance 12, Damonte Dodd 10, Piotr Robak 9, Maverick Morgan 4, Dawid Słupiński 4, Kacper Radwański 4, Szymon Kiwilsza 2, Marek Piechowicz 2.