Łatwe zwycięstwo MKS-u. Bartłomiej Wołoszyn: Nie baliśmy się o wynik, ale byliśmy skoncentrowani

Mocna defensywa, dobra taktyka i koncentracja to klucze do zwycięstwa MKS-u w 9. kolejce Energa Basket Ligi. Koszykarze z Dąbrowy Górniczej wysoko pokonali Spójnię Stargard (81:61).

Patryk Neumann
Bartłomiej Wołoszyn WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Bartłomiej Wołoszyn
Goście zniwelowali wszystkie atuty rywala. Świadczy o tym fakt, że najlepszy strzelec Energa Basket Ligi - Anthony Hickey rozegrał najsłabsze zawody w sezonie. Rzucił 13 "oczek", a i tak był najlepszym punktującym swojej drużyny. - To beniaminek. Mają swoje limity. Wyeliminowaliśmy ich strzelców. Nikt nam nie zrobił szczególnej krzywdy. To jest zespół, który żyje z kontry. Zdobyli osiem punktów z rzędu. Trochę doszli, ale tak naprawdę cały mecz był pod naszą kontrolą i nie baliśmy się o wynik, ale byliśmy skoncentrowani - tłumaczy Bartłomiej Wołoszyn.

Strzelec MKS-u Dąbrowa Górnicza zdobył w niedzielę 14 punktów. Trafił 4/7 prób z dystansu, w tym kilka trudnych rzutów. Gospodarze tylko dwa razy zagrozili rywalom. Było to w drugiej kwarcie, gdy odrobili osiem punktów straty oraz na początku trzeciej odsłony, kiedy zniwelowali różnicę do 10 "oczek". MKS jednak mocno odpowiedział nie pozostawiając wątpliwości, kto w tym spotkaniu był lepszy.

- Obawialiśmy się tego meczu. Przede wszystkim była długa przerwa reprezentacyjna. Dwa tygodnie bez ligowego meczu. Pierwszy raz jestem w tej hali, ale słyszałem i widziałem, że to jest bardzo gorące miejsce. Jeżeli trafiliby kilka trójek kibice zaangażowaliby się mocniej. Wtedy byliby trudni do pokonania. Na szczęście od początku byliśmy dobrze dysponowani. To się przełożyło na spokojny, bezpieczny wynik - przyznaje nasz rozmówca.

Koszykarzy z Dąbrowy Górniczej nie wybiła z rytmu przerwa reprezentacyjna. Odnieśli oni szóste zwycięstwo w siedmiu ostatnich ligowych pojedynkach. To efekt ciężkiej pracy i bardzo dobrego przygotowania do tego spotkania. - Trenerzy robili wszystko żeby przygotować nas na ten mecz. Graliśmy sparing z czeskim zespołem z Ostravy. Mieliśmy mocny mikrocykl, który przyniósł efekt - komentuje Bartłomiej Wołoszyn.

To kolejny koszykarz, który twierdzi, że lubi grać przed "gorącą" publicznością. Hala w Stargardzie miała być atutem Spójni, a okazuje się, że beniaminek nie wygrał żadnego z czterech domowych spotkań. - Lubię grać przed taką publicznością, ponieważ nie trzeba się dodatkowo motywować. Gra się przeciwko zawodnikom na boisku i także kibicom. Na szczęście wynik był taki, że kibice może nie mieli aż takiego zaangażowania, ale myślę, że nie jeden zespół tutaj przegra i życzę tym fanom dużo sukcesów w nadchodzącym roku, bo dla nich przede wszystkim się gra - mówi obwodowy MKS-u.

Czy MKS Dąbrowa Górnicza awansuje do play-offów?