Ważne przełamanie MKS-u Dąbrowa Górnicza. Podziurawiona Rosa Radom walczyła dzielnie

MKS Dąbrowa Górnicza po dwóch porażkach we własnej hali wrócił na zwycięskie tory. W niedzielę podopieczni Jacka Winnickiego pokonali 82:74 Rosę Radom. Goście zagrali w niepełnym składzie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Cleveland Melvin Materiały prasowe / Dorota Murska / Na zdjęciu: Cleveland Melvin
To bez wątpienia bardzo ważna wygrana dla dąbrowskiego zespołu zwłaszcza po tym, co ostatnio działo się wokół klubu. Rosa - bez Filipa Zegzuły i Artura Mielczarka - walczyła jednak dzielnie.

Na początku czwartej kwarty podopieczni Jacka Winnickiego prowadzili pewnie, bo 69:53, potem - na pięć minut przed końcem 73:58. Radomianie zdołali się jednak podnieść, a na wyższy poziom swoją grę wzniósł Obie Trotter.

Po akcji 2+ amerykańskiego rozgrywającego i serii 11:0 Rosa przegrywała tylko 69:73. Wtedy ważne akcje wykończył Jakub Kobel - ten zdobył cztery "oczka", a po jego asyście "trójkę" na wagę zwycięstwa trafił Bartłomiej Wołoszyn.

Kobel i Wołoszyn ostatecznie zaliczyli po 10 punktów. Najskuteczniejszy w MKS-ie był Cleveland Melvin, który uzbierał 18 "oczek". 10 z nich miał na swoim koncie już po pierwszej kwarcie, a gospodarze prowadzili po niej 24:14.

W drugiej ekipa Winnickiego miała już nawet 14 punktów przewagi, ale Rosa wróciła dzięki znakomitej serii Cullena Neala. Snajper radomian przed przerwą trafił trzykrotnie z dystansu zmniejszając straty swojego zespołu do trzech punktów.

Po zmianie stron dąbrowianie ponownie szybko odskoczyli na dwucyfrową przewagę i tym samym zapewnili sobie triumf, bo potem - w miarę spokojnie - kontrolowali mecz do 35 minuty i przebudzenia Trottera. Ten w swoich statystykach zapisał 13 "oczek", 8 zbiórek, 7 asyst i... aż 6 strat. Neal, który "pojawiał się i znikał" z 14 punktami był najskuteczniejszym graczem Rosy.

MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 82:74 (24:14, 19:26, 22:13, 17:21)

MKS: Cleveland Melvin 18, Ben Richardson 16, Mathieu Wojciechowski 12, Bartłomiej Wołoszyn 10, Jakub Kobel 10, Mateusz Zębski 4, Trey Davis 4, Michał Gabiński 4, Szymon Łukasiak 4, Radosław Chorab 0.

Rosa: Cullen Neal 14, Carl Lindbom 13, Obie Trotter 13, Marcin Piechowicz 12, Jakub Parzeński 11, Wojciech Wątroba 7, Mateusz Szczypiński 4, Daniel Wall 0.