VTB: Boris Savović znów w hali CRS. W Avtodorze pokazuje klasę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Tomasz Browarczyk / Na zdjęciu: Boris Savović
Newspix / Tomasz Browarczyk / Na zdjęciu: Boris Savović
zdjęcie autora artykułu

Boris Savović był gwiazdą Stelmetu Enei BC Zielona Góra, teraz błyszczy w Avtodorze Saratow. W niedzielę wróci do hali CRS i zagra przeciwko byłemu pracodawcy w ramach ligi VTB.

W tym artykule dowiesz się o:

Czarnogórski podkoszowy był związany ze Stelmetem Eneą BC przez blisko półtora roku (od lipca 2017 roku do grudnia 2018 roku). W biało-zielonych barwach rozegrał w sumie 45 meczów, w obecnym sezonie notował średnio 14,2 punktu i 5,6 zbiórki (EBL + VTB).

Jego odejście z zielonogórskiego klubu w grudniu ubiegłego roku było ruchem sensacyjnym, wszak Boris Savović wykręcał świetne statystyki. Był czołową postacią Stelmetu Enei BC w Energa Basket Lidze i lidze VTB.

- Savović odszedł, bo uznaliśmy, że zespół potrzebuje w tym momencie wzmocnień na innej pozycji. Chcemy przesunąć środki finansowe z tej pozycji na inną - tłumaczył Janusz Jasiński rozmowie z Radiem Zielona Góra.

Czytaj także: Quinton Hosley jak Marcin Gortat? Wiek jest w cenie

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 101. Adam Małysz dał popis na Dakarze. Były pilot Rafał Marton: Wrażenia były niesamowite!

Savović, po odejściu ze Stelmetu Enei BC, szybko znalazł nowy klub. Przeniósł się do Avtodoru Saratow, rywala zielonogórzan w lidze VTB. Tam pokazuje wielką klasę, będąc bardzo mocnym ogniwem drużyny.

16, 21, 11, 20, 10, 10 - to ostatnie dorobki punktowe Savovicia z meczów ligi VTB. Najlepszy wynik - 21 "oczek" - zanotował przeciwko... Chimkom Moskwa, czołowej drużynie całych rozgrywek. W sumie w tej lidze wykręca średnio 13,6 punktu i 5,4 zbiórki. Jeszcze lepiej wiedzie mu się w FIBA Europe Cup, gdzie zdobywa średnio 15 "oczek" i 7,5 zbiórki na mecz.

W niedzielę Boris Savović ponownie zagra w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego, tym razem już przeciwko Stelmetowi Enei BC. Jego Avtodor zajmuje obecnie 8. pozycję w tabeli ligi VTB, zielonogórzanie są natomiast na 12. pozycji.

- Avtodor to bardzo doświadczony zespół. Mniej więcej 20 dni temu doszło tam do zmiany na stanowisku trenera. Nowy szkoleniowiec wniósł nowe pomysły. Jest nasz stary znajomy Boris Savović, jest wielu Amerykanów - mówi Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC.

Czytaj także: Quinton Hosley znów zagra w Stelmecie! "Władca pierścieni" wraca do Polski[urlz=/koszykowka/803287/quinton-hosley-znow-zagra-w-stelmecie-wladca-pierscieni-wraca-do-polski]

[/urlz]- To zespół nastawiony głównie na ofensywę, czego dowodem jest jego ostatni mecz, gdzie po czwartej kwarcie był wynik 108:108. To pokazuje, jak duży potencjał w ataku drzemie w Avtodorze. Musimy być bardzo skoncentrowani w defensywie, ograniczyć ich ofensywne poczynania - dodaje czarnogórski szkoleniowiec.

Początek meczu Stelmet Enea BC Zielona Góra - Avtodor Saratow o godzinie 17:00.

Źródło artykułu: