EBL: wielki charakter MKS-u Dąbrowa Górnicza! Niespodzianka w Ostrowie Wielkopolskim

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski przegrała na własnym parkiecie z MKS-em Dąbrowa Górnicz 76:82 w ostatnim sobotnim spotkaniu 19. kolejki Energa Basket Ligi.
Jacek Konsek
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Cleveland Melvin

Brak Trey'a Davisa miał oznaczać ogromne problemy dla podopiecznych trenera Winnickiego. Kiedy w piątek ogłoszono, że z klubem żegna się Bartłomiej Wołoszyn, wydawało się, że sytuacja MKS-u jest beznadziejna. Tymczasem dąbrowianie sprawili ogromną niespodziankę i w sobotni wieczór pokonali na gorącym parkiecie w Ostrowie Wielkopolskim, miejscowy Arged BM Slam Stal 82:76.

Mecz miał być jednostronny i taki faktycznie był, ale tylko przez kilka minut. Początek gospodarzy 20:4, a chwilę potem aż 27:8 nie wróżył dobrze dla gości. MKS nie po raz pierwszy w tym sezonie pokazał jednak ogromny charakter i wolę walki. 65 z 82 punktów przyjezdnych wywalczył tercet: Cleveland Melvin - Mathieu Wojciechowski - Ben Richardson, który rozmontował Stalówkę, szczególnie w drugiej połowie.

Dąbrowianie grali mądrze, nie popełniali prostych błędów (tylko 10 strat) i niespodziewanie wygrali walkę na tablicach. Po kapitalnej drugiej kwarcie odrobili całe straty i wyszli na prowadzenie, nawet sześciopunktowe. W ostatniej kwarcie nie dali rozkręcić się Stali, która zdobyła zaledwie 12 "oczek" w tej części. Gospodarze po raz kolejny w tym sezonie zawiedli.

Michał Chyliński wywalczył 18 punktów dla Stali, Shawn King miał 11 zbiórek, a Mike Scott aż 12 asyst. To jednak nie wystarczyło do pokonania MKS. Warto zwrócić uwagę na zaledwie pięć prób z linii rzutów wolnych brązowych medalistów z ubiegłego sezonu, co jest ich najgorszym wynikiem w bieżących rozgrywkach.

Porażka Stalówki może oznaczać, że najlepsza czwórka będzie poza zasięgiem drużyny trenera Kamińskiego. Wydaje się, że kwartet Arka, Stelmet, Polski Cukier i Anwil prezentuje lepszy poziom niż grająca coraz częściej w kratkę drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 76:82 (27:13, 12:27, 25:24, 12:18)

Stal: Michał Chyliński 18, Przemysław Żołnierewicz 12, Nemanja Jaramaz 9, Shawn King 8, Mike Scott 8, Michał Nowakowski 8, Mateusz Kostrzewski 6, Ivan Maras 4, Witalij Kowalenko 3, Daniel Szymkiewicz 0.

MKS: Cleveland Melvin 26, Mathieu Wojciechowski 24, Ben Richardson 15, Adris De Leon 8, Szymon Łukasiak 4, Jakub Kobel 2, Mateusz Zębski 2, Michał Gabiński 1, Radosław Chorab 0.