Nerwowy mecz w Szczecinie. Jarosław Zyskowski: Było dużo niepotrzebnych, niesportowych fauli

W zaległym spotkaniu 17. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Anwilu Włocławek wygrali z Kingiem Szczecin 110:97. - Mecz był naprawdę trudny, prawie do końca na styku - powiedział skrzydłowy mistrza Polski, Jarosław Zyskowski.

Patryk Neumann
Jarosław Zyskowski Newspix / Piotr Kieplin / PressFocus / Na zdjęciu: Jarosław Zyskowski
Choć obie drużyny zdobyły łącznie 207 punktów i nie brakowało efektownych akcji, to było też sporo przewinień, nieczystych zagrań i prowokacji. Faule niesportowe popełnili w tym spotkaniu Chase Simon i Szymon Szewczyk (Anwil) oraz Tauras Jogela i Paweł Kikowski (King). Do tego przewinieniami technicznymi zostali ukarani Ivan Almeida z Anwilu i Jakub Schenk z Kinga.

- Wynik pokazuje, że to był mecz ataku, ale było w nim dużo niepotrzebnych, niesportowych fauli. To jest koszykówka i to się zdarza. Na pewno było widać walkę po obu stronach. Cieszę się, że pokazaliśmy charakter w drugiej połowie. Nie ugięliśmy się presji, która tutaj narosła. Najważniejsze, że wyjeżdżamy z dwoma punktami - przyznał Jarosław Zyskowski.

Skrzydłowy Anwilu zdobył 18 "oczek" potwierdzając równą i wysoką formę. Jego zespół w drugiej połowie uzyskał kilkanaście punktów przewagi, ale miał momenty w których pozwalał rywalom nawiązać walkę. King jednak do końca tego nie wykorzystał. - Była to trochę szalona koszykówka. Zdecydowanie mieliśmy za dużo strat i powinniśmy mieć chłodniejszą głowę w końcówce i w trzeciej kwarcie. Mieliśmy prowadzenie 12-punktowe a po trzeciej kwarcie zostały trzy punkty właśnie przez nasze głupie straty - ocenił nasz rozmówca.

Najlepiej Rottweilery zaprezentowały się na początku trzeciej kwarty, gdy serią 12:0 zatrzymały gospodarzy. Czy trener Igor Milicić wymyślił coś specjalnego w przerwie? - Mieliśmy takie same założenia. Wyszliśmy agresywniej i obroną stworzyliśmy przewagę, ale później ją roztrwoniliśmy głupimi stratami. Najważniejsze, że w czwartej kwarcie nie ulegliśmy presji, którą trochę sami stworzyliśmy. Z tego się cieszymy - analizował Jarosław Zyskowski.

Anwil nie stracił punktów na Pomorzu Zachodnim. W ogóle na wyjazdach w Energa Basket Lidze legitymuje się serią 11 zwycięstw z rzędu. W najbliższym czasie zespół z Włocławka będzie miał jednak więcej czasu na treningi, bo przed nim seria domowych spotkań.

- Mamy pięć meczów z rzędu u siebie, ale na spokojnie do każdego się przygotowujemy tak samo. Fajnie, że udało się wygrać te dwa mecze wyjazdowe, bo spotkania ze Spójnią i z Kingiem były trudne. Życzę jak najlepiej zespołowi ze Szczecina żeby się zakwalifikował do play-offów - podsumował koszykarz Anwilu. Jeżeli tak się stanie to niewykluczone, że te drużyny spotkają się w ćwierćfinale. Wtedy na pewno emocji by nie zabrakło.

Czy Anwil Włocławek w najbliższych pięciu meczach zdobędzie komplet punktów?