Ryzyko nie opłaciło się Marcinowi Gortatowi. Nie doczekał się telefonu z Golden State Warriors

Marcin Gortat po zwolnieniu z Los Angeles Clippers nie znalazł nowego klubu. Polski koszykarz nie ukrywał, że jego celem jest gra dla Golden State Warriors. Nie doczekał się jednak telefonu od przedstawicieli tego klubu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Marcin Gortat Getty Images / Kevin C. Cox / Na zdjęciu: Marcin Gortat
Na początku lutego Los Angeles Clippers dokonało zmian w składzie i poinformowało o rozstaniu z Marcinem Gortatem. Dla polskiego jedynaka w NBA była to zaskakująca decyzja. Gortatem zainteresowały się inne kluby najlepszej ligi świata, ale Polak nie ukrywał, że jego jedynym celem jest gra o mistrzostwo NBA. Dlatego priorytetem było dla niego podpisanie kontraktu z Golden State Warriors.

Polak rezygnował z innych opcji i cierpliwie czekał na kontakt z GSW. Ostatecznie władze tego klubu nie zdecydowały się zatrudnić Gortata, a wybrały Andrew Boguta. Tym samym doświadczony center pozostał bez klubu do końca obecnego sezonu, a jego przyszłość w NBA stoi pod znakiem zapytania.

- Przeciągałem decyzję bardzo długo i przez to pewne możliwości również pozamykały mi się automatycznie. Zespoły oczekiwały mojej decyzji w przeciągu 24-48 godzin. Oczekiwałem na telefon. Jeden główny telefon z jednego zespołu, ale nie przyszedł. To był telefon z Golden State Warriors - powiedział w rozmowie z "TVP Sport".Z nieoficjalnych źródeł wynika, że Gortat odrzucił oferty z zespołów, które liczą się w walce o mistrzostwo NBA. Jednym z nich było Milwaukee Bucks. 35-latek zaryzykował utratę sezonu. Teraz ma dużo wolnego czasu. - Trenować dla samego siebie to jest wyzwanie - dodał Gortat.

Polak w tym sezonie wystąpił w 47 spotkaniach Los Angeles Clippers, w 43 rozpoczynał jako zawodnik wyjściowego składu. Na parkiecie spędzał średnio po 16 minut, w trakcie których notował 5 punktów, 5,6 zbiórki oraz 1,4 asysty.

ZOBACZ WIDEO Odwiedziliśmy Healthy Center by Ann. To tu zajęcia prowadzi Anna Lewandowska i jej zespół
Czy Marcin Gortat znajdzie w nowym sezonie nowy klub w NBA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×