Energa Basket Liga. Uderzył rywala i wyleciał z boiska. Bezmyślne zachowanie mistrza Europy

Sasa Zagorac absurdalnym zachowaniem osłabił swój zespół w najważniejszym meczu tego sezonu. Mistrz Europy uderzył pięścią w brzuch Taurasa Jogela i musiał już w pierwszej kwarcie opuścić boisko. Trefl przegrał z Kingiem 82:88.

Karol Wasiek
Sasa Zagorac Newspix / Grzegorz Jędrzejewski / Na zdjęciu: Sasa Zagorac
Trudno racjonalnie wytłumaczyć to, co zrobił Sasa Zagorac w sobotnim meczu Trefla Sopot z Kingiem Szczecin. Słoweniec pod koniec pierwszej kwarty w niewyjaśnionych okolicznościach uderzył pięścią w brzuch Taurasa Jogelę, który momentalnie upadł na parkiet.

Jeden z arbitrów początkowo odgwizdał przewinienie niesportowe, ale po analizie video sędziowie zmienili decyzję i nałożyli na Słoweńca faul dyskwalifikujący. Zawodnik musiał pożegnać się z kolegami i udał się do szatni.

Zobacz zachowanie Zagoraca:

Zagorac absurdalnym zachowaniem osłabił swój zespół w najważniejszym meczu tego sezonu. Na parkiecie spędził zaledwie 70 sekund. Trefl Sopot przegrał z Kingiem Szczecin 82:88.

- Jego zachowanie nam nie pomogło. Niestety przez głupotę wyleciał z boiska. Szkoda, że do tego doszło, bo w ostatnich meczach był ważną postacią zespołu - stwierdził trener Marcin Stefański.

Zagorac do Trefla trafił w grudniu, jeszcze za czasów rządów trenera Jukki Toijali. Wydano na niego całkiem spore pieniądze. Mistrz Europy ze Słowenią miał dobre wejście do zespołu (m.in. 25 punktów w Derbach Trójmiasta), ale później doznał kontuzji, która wyłączyła go z gry.

Po powrocie znów był jasną postacią drużyny, ale niewykluczone, że w tym sezonie już nie zagra, choć trener Stefański wyraził nadzieję, że koszykarz nie zostanie zawieszony przez ligę i będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu w Koszalinie.

Czy Sasa Zagorac powinien zostać zawieszony przez PLK?